USA oskarża Nicolasa Maduro i innych czołowych wenezuelskich liderów za handel narkotykami

USA oskarżyły prezydenta Nicolása Maduro i 14 członków jego wewnętrznego kręgu (wiceprezydent ds. Gospodarki, minister obrony Wenezueli i naczelny sąd najwyższy) o handel narkotykami, terroryzmu narkotykowego (narkoterroryzm), korupcję i pranie pieniędzy. Zaoferowali każdemu, jak na jakimś Dzikim Zachodzie nagrodę w wysokości 15 mln USD za informacje prowadzące do schwytania i oskarżenia Maduro! Uwierzysz?

Prokurator generalny William Barr oskarżył wręcz rząd Maduro o współpracę z (wg jego słów) wyjątkowo brutalną organizacją terrorystyczną czyli wskrzeszoną grupą partyzancką Kolumbii, tj. Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii – FARC , działającą na granicy kolumbijsko-wenezuelskiej. „Uzyskali poparcie reżimu Maduro, który pozwala im używać Wenezueli jako bezpiecznej przystani, z której mogą kontynuować handel kokainą i zbrojną rebelię” – powiedział Barr.  To własnie przywódcy Wenezueli i FARC mieli zorganizować „most powietrzny” z bazy lotniczej z Wenezueli transportującej kokainę do Ameryki Środkowej i morską drogą na Karaiby. „Szacujemy, że tymi drogami z Wenezueli wysyłanych jest około 200–250 ton kokainy (…) Barr podsumowując powiedział  „Maduro i pozostali oskarżeni wyraźnie zamierzali zalać Stany Zjednoczone kokainą, aby zagrozić zdrowiu i dobrobytowi naszego narodu. Maduro bardzo celowo chciał rozmieścić kokainę (w USA) jako broń.

Tak więc USA tak sobie wykombinowała, że „wenezuelski” przemyt narkotyków połączyła z głównym problem bezpieczeństwa narodowego USA!

Oczywiście te informacje są z dupy i to po całości. Np. dane z USA za 2018 r., pokazują, niby 210 ton kokainy przechodzące przez Wenezuelę jest zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego USA, ale kiedy sześć razy więcej przechodziło przez Gwatemalę w tym samym okresie już jest spoko. „Dowody, które wskazują na Maduro, są słabe, co sugeruje, że chodzi tu bardziej o politykę niż o narkotyki”, powiedział Geoff Ramsey, dyrektor programu wenezuelskiego w Waszyngtonie na temat banku Ameryki Łacińskiej. Tarek William Saab, prokurator generalny ogłosił dochodzenie w sprawie Guaidó, Alcalá – byłego generała oskarżonego również przez USA – i wielu domniemanych współspiskowców w tym „przekręcie”. Saab napisał dodatkowo na Twitterze:

To nie pierwszy raz, kiedy USA oskarżyły obecną głowę państwa w Ameryce Łacińskiej. Panamski dyktator, Manuel Noriega, został oskarżony o przestępstwa narkotykowe w 1988 r., a rok później siły amerykańskie zaatakowały Panamę, aby go aresztować. W październiku ubiegłego roku prezydent Hondurasu, Juan Orlando Hernández, został wymieniony jako współspiskowiec w nowojorskim sądzie, w którym skazał swojego brata Juana Antonio „Tony” Hernándeza w wielkiej sprawie o spisek narkotykowy. Prezydent, który jest bliskim sojusznikiem administracji USA, nie został oskarżony.

Aktualizacja. Uznanie Wenezueli przez USA za „państwo narko” jest nie tylko fałszywe, ale całkowicie przeczy własnym raportom DEA, których dane prowadzą do wniosku, że „92% kokainy skonfiskowanej w USA pochodzi z Kolumbia„. 1 Co gorsza, od 2009 r., kiedy zainstalowano 7 dodatkowych amerykańskich baz wojskowych w Kolumbii w celu zwalczania produkcji kokainy i handlu ludźmi, oba problemy znacznie wzrosły według samej DEA, instytucji, której dane pokazują również, że 82% kokainy produkowanej w Kolumbia dociera do USA przez Ocean Spokojny. 2 Wspomniane dane liczbowe i trendy zasadniczo są zgodne z oficjalnym biurem ONZ ds. Narkotyków i przestępczości.

narco-state

Ripsonar News