RipsonarWitaj

Co znajdziesz na moim blogu? 

Ogólnie wszystko. Aby jednak być bardziej konkretnym w owym temacie to napiszę tak: Świat jaki znamy jest mgłą przez którą docierają do nas sporadycznie lub niedostrzegające promienie słoneczne pod postacią informacji , które tylko na chwile rozpraszają i ukazują pewny wycinek krajobrazu. Ta mgła to rutyna, media, brak czasu i co tam jeszcze chcecie.  Ja zawsze chciałem widzieć pełny obraz otaczającego mnie Świata. Uważam że Wy również. Dlatego zbieranie informacji w czasie tych prześwitów promieni pod czas mgły jest jak puzzel. Czym więcej puzzli, tym obraz otaczającego nas krajobrazu staje się pełniejszy i wyraźniejszy. Tak więc i ja chciałbym układać puzzle naszego Świata kondensując informacje do takiego puzzla.. który kiedyś, mam nadzieję, stworzy piękny i rzeczywisty obraz naszej rzeczywistości, a przynajmniej lepiej rozszerzy nasze zawężone horyzonty. Ta mgła stanie się nie istotna, po prostu zniknie.

Chciałbym kumulować tu informacje które są ważne zarówno dla nas jednostki, jak i dla ogółu czyli w kwestii, społeczeństwa oraz Świata. Staram się zbierać informacje, bez zbędnych odczuć, kłótni, itp.. aby ta wiedza była przejrzysta i klarowana dla poszukujących owych mantr… Na tą chwilę wychodzi to średnio, na szczęście z każdym dniem nabieram doświadczenia.

Warto zapoznać się dodatkowo z tym artykułem:

https://ripsonar.wordpress.com/2012/11/18/nauka-racjonalnosc-i-rzeczywistosc-dogmat-postepu/

YouTube:  Ripsonar News

Duża część bloga jest poświęcona tłumaczeniom materiałów wideo, przez które staram się zobrazować naszą rzeczywistość. Tutaj umieszczam przetłumaczone materiały anglojęzyczne z telewizji typu: CNN, BBC, Russia Today oraz wykłady, wystąpienia, przemyślenia innych blogerów oraz wszystko to co będzie pomocne w prezentowaniu  informacje które moim zdaniem są szczególnie godne nagłośnienia dla szerszej publiczności..

Ave