Pierwsze teorie o tym, że Obama w tajemnicy wyznaje islam pojawił się już w 2004 roku. Z pewnością takim plotkom sprzyja fakt, że ojciec prezydenta USA był muzułmaninem, a jego brat jest członkiem Bractwa Muzułmańskiego.

W kwietniu 2015 roku w Internecie pojawiły się zdjęcia babci Obamy (trzeciej żony jego dziadka) z jej pielgrzymki do Mekki. Była na niej razem z wujkiem Baraka Obamy oraz swoim wnukiem. Według ekspertów obrączka, którą prezydent Barak Obama nosi na palcu jest częścią islamskiego wyznania. Tekst, który ma się na niej znajdować brzmi „Nie ma boga prócz Allaha” i jest pierwszą częścią islamskiego wyznania wiary. Według islamisty Marka A. Gabriela osoba, która nosi taką biżuterię demonstruje swoje przywiązanie do islamu i muzułmańskiej społeczności. Oliwy do ognia dolał Donald Trump. Na jednym ze spotkań wyborczych nie skomentował stwierdzenia swojego zwolennika, że Barak Obama jest muzułmaninem. Sam Barak Obama nigdy nie rozwiał wątpliwość, co do swojego wyznania.- @Ton Try

Dodatkowe materiały;

Uzupełnienie

W swojej książce (niestety umknęło mi w które z 3 które dotychczas opublikował) na stronie 261 czytamy: „Jeśli sytuacja polityczna zmieni się na gorsze, będę razem z muzułmanami”.

2016 – Barack Obama wydał 900 milionów dolarów na odbudowę meczetów na Bliskim Wschodzie.

Ripsonar