uprowadznieWzięcia – tym terminem określa się uprowadzenia ludzi przez tajemnicze istoty przybywające na Ziemie z innego systemu słonecznego, na swój pojazd, najczęściej w celu poddania ich różnego rodzaju badaniom i testom. Tutaj skupię się tylko na wzięciach dokonywanych przez najczęściej spotykane na Ziemi obce istoty zwane „szarakami”.  „Szaraki” są istotami humanoidalnymi o niewielkim wzroście (przeciętnie ok. 120 cm, chociaż zdarzają się osobniki o wzroście 160 cm), szarej skórze i bardzo szczuplej budowie ciała. Mają bardzo dużą bezwłosą głowę i charakterystyczne ogromne całkowicie czarne oczy. Ich usta, nos i uszy są natomiast bardzo małe. Ręce maja nieproporcjonalnie długie i szczupłe, dłonie zakończone 4 palcami. Niewiele o nich wiemy, gdyż same o sobie niewiele mówią. A jeśli już coś mówią, to są to informacje bardzo pokrętne i często wzajemnie sprzeczne. Ich statki posiadają prawdopodobnie atmosferę nieco różną od ziemskiej (wzięci czasami wspominają o jej dziwnym zapachu), ale nadającą się do oddychania przez człowieka – przynajmniej przez pewien czas. Dłuższe przebywanie na statku „szaraków” powoduje późniejsze mdłości, bóle głowy, bezsenność co może być spowodowane właśnie składem atmosfery. „Szaraki” prawdopodobnie posiadają zdolności telepatyczne – tak przynajmniej najczęściej porozumiewają się z wziętymi – ale równie dobrze mogą przy tym korzystać z odpowiednich urządzeń. Wielu wziętym zachowanie „szaraków”, bardzo dokładne, metodyczne, bez zbędnych działań przypomina zachowanie termitów lub mrówek. I to jest mniej więcej wszystko co o nich wiemy.

Po opisie „szaraków” przyszła pora na opis typowego wzięcia dokonywanego przez nich. Zazwyczaj wzięty uprowadzany jest więcej niż raz. Pierwsze wzięcie ma miejsce w dzieciństwie a ostatnie najpóźniej w wieku ok. 45 lat. Wzięcia często przechodzą z pokolenia na pokolenie (najpierw uprowadzani są rodzice, potem dzieci, potem dzieci ich dzieci itd.).

Etapy klasycznego wzięcia

Porwanie

Porwanie

1. Pojmanie. Zazwyczaj zdarza się podczas jazdy samochodem lub w domu. Wzięty zauważa UFO lub snop światła, albo tez nieoczekiwanie pojawiają się przy nim obce istoty. Gasną światła, radio, silnik samochodu (jeżeli wzięty znajdował się w samochodzie). Następnie następuje paraliż oraz przetransportowanie go do wnętrza pojazdu. Od tego momentu z reguły zaczyna się luka w czasie. Transport wziętego odbywa się czymś co przypomina windę anty grawitacyjną. Podczas transportu istoty przemawiają do niego próbując go uspokoić.

[ występuje zjawisko tzw: Czynnik Oz – wydarzenia mają miejsce w innej rzeczywistości, oraz zgubienie czasu (+ amnezja wejścia –  moment wejścia na statek) – które wychodzi na jaw zupełnie w innym czasie.]

2. Badanie. To główna część wzięcia. Po przetransportowaniu na pojazd wzięty zostaje umieszczony na stole (najczęściej przedtem jest rozbierany) i poddawany jest różnego rodzaju badaniom – często niezbyt przyjemnych, przynajmniej od strony psychicznej. Pobierane są próbki krwi i skory, badany jest mózg i system nerwowy. Bardziej bolesne badania są przeprowadzane pod znieczuleniem ( najczęściej, bo zdarza się, że dość bolesne badanie przeprowadzane jest bez znieczulenia ). Charakterystycznym elementem wzięć jest umieszczenie lub usuniecie wszczepu z ciała wziętego. Dokonuje się tego przez nos przy pomocy długiej igły. Wszczep można potem wykryć na prześwietleniu głowy (znajduje się u nasady nosa), a w kilku przypadkach udało się go usunąć i oddać do badań. Jak na razie jednak badania te nie rozstrzygnęły czym one są. Znamy jedynie ich skład chemiczny. Często badania te maja związek z płodnością. Wykonuje się testy płodności (tak to przynajmniej nazywają obcy), Mężczyznom pobiera się próbki spermy, a kobieta wykonuje cos co przypomina laparoskopie (zabieg pobranie jajeczka w celu sztucznego zapłodnienia). Niekiedy kobieta wszczepia się zapłodnione jajeczko a jakieś 3-4 miesiące później usuwany jest płód (ciąża i usuniecie płodu jest w wielu przypadkach potwierdzone przez lekarza, co ciekawe zdarza się to kobieta będącym dziewicami, których błona dziewicza pomimo ciąży i jej późniejszego usunięcia pozostaje niemal nienaruszona !!!). Potem (co najmniej po ok. roku) kobieta jest znowu uprowadzana, ale tym razem nie wykonuje się już badań ale zostaje jej przedstawione dziecko wyglądające jak hybryda ich i naszego gatunku, które ma być (wedle słów „szaraków”) jej dzieckiem. Pozwala jej się z nim przebywać ok. 1 – 1,5 godz.. Czasem również mężczyznom przedstawiane są takie istoty mające być ich potomkami. Po badaniu wzięty jest z powrotem ubierany (o ile oczywiście wcześniej był rozbierany).

3. Rozmowa. Po badaniu istoty czasem trochę rozmawiają z wziętym, odpowiadają na jego pytania, ale ich odpowiedzi są pokrętne i pozbawione szczegółów mogących coś o nich powiedzieć.

4. Powrót. Następnie następuje przetransportowanie wziętego do miejsca z którego został pojmany. W tym miejscu kończy się luka czasowa (o ile występuje). Tak przebiega typowe wzięcie, chociaż czasem zdarzają się tez wyjątki od reguły np. przypadek Betty Andreasson który jest najdziwniejszym przypadkiem wzięć dokonywanych przez „szaraków”, ze wszystkich znanych przypadków (szerzej o przypadku Betty Andreasson można przeczytać w książkach R.E.Fowlera „Sprawa Andreassonów” i „Sprawa Andreassonów – faza 2”). Następstwa wzięcia są dwojakiego rodzaju:

5. Następstwa fizyczne. Są to zadrapania, rany, krwawienie z nosa, nudności i bóle głowy. Zdarzają się również przypadki pomylenia ubrań przy ubieraniu wziętych gdy było ich kilku naraz. W ciałach wziętych umieszczane są wszczepy (pisałem o tym wcześniej), u kobiet pojawiają się niespodziewane ciąże które potem znikają (o tym tez pisałem).

6. Następstwa psychiczne. Przede wszystkim jest to bardzo duży szok. Jest on mniejszy w tych przypadkach, gdy nastąpiło wymazanie wzięcia ze świadomości wziętego. W takim przypadku występuje luka w czasie, niewytłumaczalny lek przed pewnymi miejscami (miejscami wzięcia, jak się potem okazuje), dziwne sny, pragnienie ciągłego przebywania wśród ludzi itp. . Czasami po jakimś czasie wzięty któremu wymazano to wspomnienie przypomina sobie część lub całość swoich przeżyć. Większość przeżyć wymazanych z pamięci można wydobyć przy pomocy regresji hipnotycznej. Szok spowodowany przeżyciem u osób słabszych psychicznie którzy nie otrzymają odpowiedniej pomocy – gdy nikt nie chce ich wysłuchać, a nawet gorzej, narażeni są na śmiech i kpiny może spowodować wpadniecie w jakiś nałóg (narkotyki, alkohol), chorobę psychiczna a nawet samobójstwo.

Cel wzięć

 Tutaj jesteśmy zdani tylko na domysły. Jednym z tych celów jest, jak się wydaje, hodowla hybryd ich i naszej rasy, jednak nie wiadomo po co to robią. Może chcą np. udoskonalić swoja rasę, a może chodzi o coś innego. Wzięcia niezwiązane z płodnością mają prawdopodobnie za zadanie poznanie organizmów i psychiki wziętych. Być może w celu późniejszego wykorzystania ich w doświadczeniach genetycznych z krzyżówkami, a być może są to jakieś okresowe badania związane z ogólnymi badaniami całej naszej rasy i cywilizacji. Trudno również powiedzieć, jaki jest ich stosunek do nas. Skrytość obcych oraz występujące często rożne przykre następstwa wzięcia mogą sugerować zarówno wrogość jak i obojętność. Niekiedy wydaje się, że są nam nawet przyjaźni (chociaż skryci). Może również jest kilka grup szaraków, z których każda inaczej nas traktuje.

1957 – Najstarsze wzięcie, ujawnione jednak dopiero w 1965 r. w Brazylii. Porwanym był Antonio Villas-Boas

5.10.1957 – nocą dwudziestotrzyletni student prawa i jego brat ujrzeli promień światła wpadający z nieba do okna ich sypialni.

14.10.1957 – Villas jadąc traktorem orząc w nocy pole (w dzień studiował prawo, resztę czasu pomagał Ojcu na farmie) zobaczył jasne światło, które nawet próbował gonić, ale po pewnym czasie zniknęło.

15.10.1957 – tym razem w nocy będąc na polu dostrzegł pojazd (z początku czerwone światło), zbliżające się do niego który wylądował wspierając się na 3 nogach. Villas chciał uciec, ale traktor ugrzązł, a on został porwany przez 4 Obcych, którzy zabrali go siłą na statek. Przeprowadzono na nim badania (krew, wpuszczono cuchnący gaz, po którym zwymiotował). Na koniec odbył dwukrotnie stosunek z nagą istotą (wyglądała jak kobieta, miała małe stopy, szeroką twarz, mocno zwężające się ku dołowi, długie szczupłe ręce około 140 cm wzrostu, oraz  przenikliwe niebieskie oczy i blond włosy- choć włosy łonowe i pod pachami miała rude). Na koniec wskazała na swój brzuch i w górę- dając do zrozumienia że pocznie hybrydę Obcego z człowiekiem.

Zgłosił ten fakt Olavo Fontem, brazylijskiego przedstawiciela Organizacji Badań Zjawisk Powietrznych.[1] Wykryto u niego chorobę popromienną.

Badania naukowe

Lata 70’te to rozkwit uprowadzeń. Na arenie pojawiają się osoby, które swoim zapałem i determinacją drążą temat uprowadzeń.

1977- Eksperyment kalifornijskiego ufologa Alvin’a Lawsonia, który przeprowadził eksperyment. Celem było sprawdzenie , czy ludzie wiedzący nie wiele, bądź wcale o UFO i uprowadzeniach mogą pod wpływem hipnozy wymyślić przekonujące doniesienia o uprowadzeniu przez kosmitów. Ich opowieści miały być porównane z relacjami uważane za autentyczne. Okazało się, że fantazja zahipnotyzowanych posiada podobieństwa do prawdziwych relacji.[2]

Budd Hopkins pionier w badaniu fenomenu uprowadzeń.

Budd Hopkins pionier w badaniu fenomenu uprowadzeń.

Budd Hopkins

1977 – Budd Hopkins – artysta. Jego przygoda z UFO rozpoczęła się w 1964 roku, kiedy to razem z żoną zobaczyli UFO.  Gromadzenie materiałów, oraz sprawa Georga O’Barskiego  wzbudziła zainteresowanie mediów, co z kolei spowodowało zgłoszenia  wielu osób ze swoimi przeżyciami. W 1977 Budd zaczyna współpracę z psychiatrą dr. Robertem Najmanem, który za pomocą hipnozy badał przypadki „zgubionego czasu u ludzi których polecił mu Hopkins. Ilość osób, które zdawały się nie podlegać dyskusji w sprawie porwać i ich traumatycznych przeżyć doprowadziła do opublikowania w 1981 roku książki „Zgubiony czas” (Missing Time). Książka kończyła się apelem, aby wszyscy, którzy przypuszczają., że mogli być uprowadzeni , napisali do niego. Po takim zaproszeniu otrzymał istną lawinę listów od czytelników. W 1987 roku ukazała się kolejna książka „Intruzi” (Intruders). Jego pasja i chęć pomocy ofiarom uprowadzeń doprowadziły do utworzenia organizacji Intruders Foumdation, mającej na celu stworzenie sieci badaczy i terapeutów – w celu pomagania ofiarom, a zarazem badania samego zjawiska.

Aby móc stwierdzić, czy dzieci mają za sobą ewentualne przeżycia związane z porwaniami, opracował prosty test, za pomocą którego może w formie zabawy skonfrontować swoich młodych pacjentów z obcymi istotami.

Hopkins sporządził zestaw kart z dziesięcioma różnymi motywami (policjant, klaun, chłopiec itp. oraz „niski, szary osobnik”). Jak podczas gry, dzieci mają powiedzieć, czy rozpoznają postacie na kartach. „Niski, szary osobnik” ma tutaj służyć jako inspiracja do zakomunikowania badaczowi znaczących doświadczeń. Budd Hopkins nie stosował tego testu jeszcze zbyt długo, ale jego wyniki są już po części prawdziwie dramatyczne. Gdy przykładowo trzy i pół letni syn pewnej lekarki (psychiatry) dostał dochild-and-grey-touching-hands9_n-300x217 obejrzenia karty, zareagował następująco:

Święty Mikołaj, Batman, klaun, policjant, to jest ten mężczyzna z dużymi oczami, o którym tobie opowiadałem, mamo, on przychodzi w nocy do pokoju. I mamusiu, my wychodzimy przez okno, i idziemy na górę do niebieskiego światła, i weszliśmy do tej sali, i ja widziałem ciebie też na górze w tej sali, mamo. Byłaś na stole i nie miałaś na sobie żadnych rzeczy„.

Abstrahując od faktu, że matka była zszokowana tą wypowiedzią, nie da się zaprzeczyć jej podobieństwa do klasycznych historii o uprowadzeniach.[3]

1983 – Projekt Budda Hopkinsa przeprowadzony przez dr. Elizabeth Slater. W doświadczeniu wzięło udział 9 –ciu  uprowadzonych (o czym dr Slater nie wiedziała). Zastosowała w stosunku do nich wszystkie standardowe testy psychologiczne, używane przy sprawdzaniu ilorazu inteligencji i osobowości, takie jak test Rorschacha czy Wechslera.  Następnie przygotowała na temat grupy szczegółowy raport, z którego wynikało, że wszyscy badani maja ponadprzeciętną inteligencję, bogate życie wewnętrzne (skłonni do marzeń i fantazjowania), sprawiają wrażenie nieco dziwnych, niska samoocena, brak dojrzałości emocjonalnej i lekka paranoja. Następnie Hopkins ujawnia informacje o prawdziwym „schorzeniu” grupy, oraz aby uwzględniając te dane Dr. Slater jeszcze raz napisała raport. Slater doszła do wniosku , ze nie jest możliwe, aby relacje o uprowadzeniach miały podłoże psychopatologiczne, ponieważ żadna z badanych osób nie zdradza objawów choroby psychicznej, takie jak schizofrenia paranoidalna czy rozdwojenie jaźni. Charakterystyczne symptomy badanych mogą się wywodzić z urazu psychicznego, jakiego wszyscy świadkowie niewątpliwie doświadczyli .

Wnioski

* uprowadzenia są przeprowadzane przez Obcych (pochodzących z poza Ziemi) najczęściej reprezentowanych przez tzw. Szaraki.

1977 – po raz pierwszy publicznie pokazano pozaziemski typ małej szarej istoty, zawarty w filmie Steavena Spielberga „Bliskie spotkanie III stopnia”.

1981 –  po raz pierwszy pojawia się publiczny szczegółowy opis zjawiska uprowadzeń, za którymi wskazuje się przede wszystkim Obce formy życia tzw. Szaraki.

– uprowadzenia rzadko są odosobnionym przypadkiem. Najwcześniej dochodzi do uprowadzeń już od dzieciństwa (niekiedy nawet tyczy się kilka pokoleń wstecz –  potwierdził m.in Jacobs).

„Na przestrzeni lat dowiedziałem się wiele o zjawisku uprowadzeń. Wiem, że współdziała z nami jakiś nieludzki rozum, ale na warunkach określonych przez niego. Ujawnia nam jedynie to, co chce ujawnić, i z zimnym wyrachowaniem nami manipuluje. Wiem również, że część naszych rządów jest świadoma tej ingerencji i związanych z nią szkód. Jednak z powodów wyłącznie im znanych rozmyślnie negują one te fakty wobec społeczeństwa. Mamy tu do czynienia ze smutnym i przygnębiającym zjawiskiem: rząd kłamie i przybysze kłamią. Każda ze stron ukrywa oczywiście coś w zanadrzu. Nie możemy im ufać”. [v1]

Kwestia przesłania wsp. ratowania naszej planety

” Wszystko, czego się dowiedziałem przez dwadzieścia lat badań zjawiska uprowadzenia ludzi na pokład UFO – pisze Hopkins – pozwala mi na wyciągniecie wniosku, iż główny cel przybyszów polega nie na tym, aby nauczyć nas lepiej traktować nasze środowisko. Wiele natomiast przemawia za tym,  że przeprowadzają oni skomplikowane doświadczenie z reprodukcją ludzi. Na tej podstawie chcą stworzyć rodzaj hybrydy łączącej w sobie cechy ludzi i kosmitów” [4]

David Jacobs kolejny pionier naukowego światka, nie bał się poświecić karierę naukową kosztem odkrycia prawdy do\tyczącym wzięć.

David Jacobs, kolejny pionier naukowego światka, który nie bał się poświecić kariery naukową, by dociec prawdy w sprawie wzięć.

David Jacobs

1986 – pojawia się na scenie kolejny wybitny badacz David Jacobs. Pełnił funkcję Associate Profesor na wydziale historii Uniwersytetu Temple, gdzie rozprawę doktora poświęcił historii tajemnicy UFO.   Od 1986 roku również zaczął używać sesji hipnotycznych. Ustalenia Jakobsa i Budda były podobne i zdawały się wskazywać, że w czasie porwań prowadzono badania i inne medyczne zabiegi, zapłodnienie, implanty. Zgadzali się również co do tego, iż celem tych zabiegów jest stworzenie hybrydy- wyłącznie na użytek Obcych.

1992– Jacobs publikuje książkę „Tajne życie- Secret Life” gdzie na podstawie 5 lat przestudiowawszy 60 przypadków uprowadzeń,potwierdził wnioski Hopkinsa m.in dotyczące fazy ginekologiczne (umieszczanie embrionu przez pochwę lub przez pępek) jak i genetyczne (tworzenie hybryd). Wprowadził natomiast nowe spostrzeżenia tzw. przegląd psychiki (mindscan) gdzie  pojawia się naczelny „lekarz” o wiele wyższy od reszty który wpatruje się intensywnie w oczy uprowadzonej osoby i potrafi oddziaływać emocjonalnie na ową osobę (strach, ból itp).

1990 – Badania dr Johna Macka profesora psychiatrii z Harvard Medical School. Profesjonalista z 40 –letnim doświadczeniem klinicznym (również jak Jakobsa zaraził go pasją do badania zjawiska uprowadzeń Budd Hopkins). Zajmując się badaniami nad uprowadzeniami nie znalazł u uprowadzonych żądnych oznak schorzeń psychicznych (oprócz urazu, którego przyczyną były same przeżycia) i doszedł do wniosku że kimkolwiek były istoty odpowiedzialne za uprowadzenia, były fizyczne.

1994 – wydaje książkę Uprowadzenie: „Spotkania ludzi z Obcymi” (Abduction: Human Encounters witch Alians). Wywołała sensację. Badania Macka wykazały wiele przypadków podwójnej osobowości człowieka i Obcego, a także wspomnienia z wcześniejszych wcieleń – niektórzy uprowadzeni żyli wcześniej jako Obcy!!!.

1991 –  Przeprowadzenie ankiety na temat niezwykłych przeżyć. Badanie polegało na zastosowaniu metod marketingowych dla ustalenia skali zjawiska uprowadzeń.[c] Konsultując się z Hopkinsem i Jakobsem sformułowano 11 pytań, w tym pięć pełniło rolę kluczową (twierdząca odpowiedz na nie mogła sugerować , że miało miejsce uprowadzenie).

Oto te pytania:

1. Budzisz się sparaliżowany, z uczuciem, że ktoś lub coś dziwnego jest w twoim pokoju

2. Czujesz, że kiedyś latałeś w powietrzu, chociaż nie wiesz właściwie, jak i dlaczego.

3. Zdarzyło ci się, że zaginąłeś na godzinę lub dłużej, ale nie pamiętasz, dlaczego ani gdzie byłeś.

4. Widziałeś w pokoju niezwykłe światła lub świetliste kule, nie wiedząc, skąd się wzięły i jak powstały.

5. Znalazłeś na swoim ciele zagadkowe blizny, ale ani ty, ani nikt inny nie pamięta skąd się one wzięły.[b]

Oprócz tego postawiono jedno pytanie mające wskazać ludzi, którzy machinalnie odpowiadają twierdząco na wszelkie pytania.

Czy słowo „TRONDANT” ma dla ciebie jakieś ukryte znaczenie

Wyniki:

Na 5947 ankietowanych osób 18 odpowiedziało twierdząco na 5 kluczowych pytań i przecząco na słowo Trondant., co stanowi 0,3% ankietowanych. Przenosząc to na populację USA jest to 560 tyś!.

Przy 4 prawidłowych na pytania kluczowe odpowiedziało 119 osób (+ negatywnie na pytanie z Trondant) co stanowi 2% ankietowanych. Przenosząc to  na całą populację (założenie 185 mil) stanowi to 3,7 miliona obywateli USA…..[a]

1992 – Organizacja Budda Hopkinsa (Intruders Foundation) wydała broszurę „Zalecane techniki hipnozy i terapii uprowadzonych” napisana przez Hopkinsa i Jacobsa – zawierające ważne zalecenia dla badaczy i terapeutów i stanowi ważny krok w stronę porozumienia ufologów i psychologów. [d]

13-17.06.1992 – Odbyła się w MIT [Massachusetts Institute of Technology] konferencja naukowa na temat uprowadzeń przez Obcych, którego autorem był Profesor David Pritchard (fizyk specjalizujący się w fizyce jądrowej i molekularnej ).a przewodniczącym był również John Mack. (większość sfinansowana przez Roberta Bigelow’a).  Na konferencji oprócz czołowych badaczy jak Budd Hopkins czy David Jakoy i kilku świadków, wzięło udział mnóstwo naukowców reprezentujących różne dyscypliny: lekarze, psychiatrzy, psychologowie, socjolodzy, hipnoterapeuci, fizycy i astronomowie….[e]

1996 – Magazyn Newsweek opublikował wyniki ankiety gdzie: 48% Amerykanów widziało UFO, a 29% kontaktowało się z ET.

Powtarzalność zjawiska wg prac Hopkinsa i Jakobsa

Szaraki (na pierwszym planie opisywanych przez porwanych  Różnorodność i klasowość Szarych oraz odsetek ludzi pracujący na statkach.

 1. 90% to badania medyczne (gdzie wyróżniają się aspekty seksualne i genetyczne które dążą do stworzenia hybrydy człowieka z Obcym
 2. Wielokrotność wzięć przez całe życie. Począwszy od dzieciństwa dopiero zaczęło się od lat 70-tych).
 3. Dziura w czasie
 4. Promień światła
 5. Komunikacja poprzez telepatię
 6. Pokazywanie przeszłości, przyszłości
 7. Implanty
 8. Blizny

10. Wzięcia w domu

11. Przenikanie przez przedmioty (tzw. Manhattan Transfer”)

12. Statek- pomieszczenia okrągłe (owalne), o gładkich ścianach,  światło pełne bez zauważalnego źródła, najczęściej korytarze o kształcie owala.

Wnioski Jacobsa:

” jesteśmy zdominowani. Stwierdzamy istnienie niepokojącego programu jawnej okupacji jednego gatunku przez inny. Nie wiemy jak to się zaczęło i jak się skończy. Ale musimy stanąć twarzą w twarz ze zjawiskiem uprowadzeń i zacząć się zastanawiać nad tym, co jesteśmy w stanie zrobić” [v]

Charakterystyka Obcych:[Szaraki]

Czy tak wygląda reprezentant typowego "Szarego"?

Czy tak wygląda reprezentant typowego „Szarego”?

Wzrost: ok. 1,20 cm

Ciał: : karnacja jasnoszara, nagie ciało bez śladu włosów i widocznych organów płciowych. Długie cienkie kończyny i torsy oraz głowa w kształcie kropli wody (łzy). Duże czarne lśniące oczy o kształcie migdałów, wyraźnie skośne.(uważa się że to one są głównym źródłem i narządem sprawowania kontroli nad ofiarami)

Zdolności: telepatia, siła umysłu

Różnorodność: wyróżniamy

a) wersja przewodnia, opisana powyżej – tzw forma służebna, podlega wyższym osobnikom ok. 1,50 cm (z dominującą postacią na statku z bardzo silnymi zmysłami, zdolnościami psychiki umysłu, którzy bezpośrednio są prowadzącymi dialog i kontakt z porwanym).

1994 – Podczas sympozjum Komitetu do spraw Narodowego Badania Obserwacji Paranormalnych (CSIOP) Thomas E. Bullard zwrócił uwagę na jeden szczegół:

” małe szare ludziki nie są częstym zjawiskiem w filmach kosmicznych i w folklorze. A jednak mimo możliwości dużego wyboru innych opisów, lepiej nadających się do urojeń i oszustwa, świadkowie zawsze z monotonią wręcz regularnością powracają do tego tak mało atrakcyjnego modelu małych szarych ludzików”

Inni badacze

John MackJohn Mack – profesor psychiatrii Instytutu Medycznego w Harvardzie. Laureat nagrody Pulitzera. Uważany jest za optymistą w prowadzeniu badań z uprowadzonymi.

1990 – 1994 zbadał 76 przypadków uprowadzeń. Swoje wnioski opisał w książce „Uprowadzenie- Abductions” – Uważa, jak i większość badaczy tego zjawiska, iż uprowadzenia zdają się być fenomenem masowym, które doświadcza go znacznie większa liczba osób, aniżeli moglibyśmy przypuszczać. Dotyczą każdej grupy wiekowej, choć najwięcej są to ludzie od najmłodszych lat przez całe życie, kontynuując badania dalej na ich dzieciach. Najważniejsze wnioski Macka to:

– przeprowadzane bolesne badania i  zabiegi medyczne, genetyczne manipulacje, których wynikiem są tworzone hybrydy ( możliwe  aby dostosować się do życia na Ziemi, na której chcą osiąść, kiedy na ich planecie nie będzie już warunków do zamieszkania) oraz eksterminacja ludzi na Ziemi!

Aby go zdyskredytować, podstawiono mu uprowadzoną w osobie Donny Bassett. Podstęp następnie ujawniło czasopismo „Time” kilka dni przed opublikowaniem książki w celu jej zdyskredytowania. (Mack jej nie uwzględnił w książce).

Przeprowadził liczne sesje z porwanymi. m.in z;

 1. Credo Mutwa z którym po raz pierwszy spotkał się w 994 r. (link)

Thomas E. Bullard

Thomas E. Bullard

Thomas E. Bullard – etnolog, który na początku lat 70-tych przystąpił do skrupulatnych badań uprowadzeń. I tak odnotował  271 przypadków uprowadzeń u osób mówiących językiem angielskim  (47% w USA), 15 przypadków (18%) innych niż anglojęzycznych, 69 (24%) Ameryka Łacińska i 29 przypadków (11%) w krajach europejskich.

1987 – opublikował jedną z najważniejszych pozycji o uprowadzeniach.

Wnioski: świadkowie wywodzą się z różnych warstw społecznych, gdzie 2/3 porwanych to mężczyźni. Największa liczna przypadków jest w wieku 7, 12/13 , 16/17  oraz 20 lat.

– porwania dokonywane są przez Obcych zwane  Szarakami

Fazy uprowadzeń wg Bullarda. Prawie zawsze następują one po sobie w tym samym porządku: porwanie,badania medyczne, spotkanie z kosmitami, zwiedzanie statku, podróż do innego świata, przesłanie niebiańskiej istoty, powrót, komplikacje zdrowotne i osobliwe zdarzenia które trwają krócej lub dłużej po porwaniu.

„Badania porównawcze tego zjawiska prowadzą do wniosku, że relacje te są zbieżne w formie i treści, czego nie można racjonalnie wytłumaczyć zbiegiem okoliczności. W różnych przypadkach powracają te same wydarzenia. Na opisanie swych doświadczeń świadkowie używają własnych słów, ale słowa te, mimo ich różnorodności, mają identyczne znaczenia. Zdumiewająca większość przykładów sprowadza się do wspólnego mianownika. Prawidłowość ta obala hipotezę, iż opowiadania o porwaniach są wytworem indywidualnej wyobraźni lub spontanicznych mistyfikacji. Odzwierciedlają one pewne logiczne zjawisko – i niech sceptycy wezmą to pod uwagę.”

Przełom w ujawnianiu przypadków porwań przez kosmitów przypada na 1975 rok,kiedy to w USA wyemitowano film „Incydent z UFO- The UFO Incident” – opisujący przygodę Państwa Hillów. Bullard wskazuje na fakt, iż na przestrzeni 1967 – 1972 odnotowano na całym świecie 26 przypadków uprowadzeń. PO tym filmie, ba w następnych miesiącach po emisji zgłoszone przypadki uprowadzeń wzrosły do 24/miesiąc a w 1980/1981 doszło do około 40 relacji rocznie.

Johannes Fiebag – zajmuje się badaniem uprowadzeń w Europie. Stwierdził:Johannes Fiebag

 • Obcy (Szaraki) mają zdolność „mimikry” – czyli dopasowanie się do otoczenia, aby obserwowany widząc je, widział to, co chce widzieć, ewentualnie widzi faktyczną rzeczywistość tej istoty. (tego samego zdania jest polski ufolog dr Fiebak uważając, iż otoczenie i wygląd przybyszy jest dostosowany do naszych oczekiwań/światopoglądu). Wyjaśnieniem owego zjawiska ma być ponoć paraliż senny. Niestety, jest on w omawianej skali i przy opisanych powyżej powtarzających cechach typowym dla zjawiska uprowadzenia niewłaściwe.
 • pojawienie się „Obcych w pokoju” nie jest związane z koniecznością wystąpienia paraliżu
 • „goście” są postrzegani jednocześnie przez oboje małżonków, przyjaciół, znajomych, a paraliż doświadcza w tym samym czasie większa ilość osób.
 • uprowadzenia dokonują się w każdej porze dnia i nocy, a osoby w nich uczestniczące w ogóle nie leżeli w łóżku.

Paraliż senny w żadnym wypadku nie ma nic wspólnego z opisywanymi przez wiele osób uprowadzeniami przez UFO, nawet jeżeli drobiazgowi i często naiwni przeciwnicy tego zjawiska za wszelką cenę usiłują w takim własnie sposób przedstawić je ogółowi”  – amerykański psycholog John Carpenter [q]

Inni badacze: Richard Hall, czy Leo Sprinkle – psycholog, specjalista w dziedzinie hipnozy.

Raymond Fowler - zwrócił uwagę, że z ciał wziętych pobierane są płody, z których tworzy się Szaraki. Napisał książkę na ten temat: "Obserwatorzy" The Watchers)

Raymond Fowler – zwrócił uwagę, że z ciał wziętych pobierane są płody, z których tworzy się Szaraki. Napisał książkę na ten temat: „Obserwatorzy” The Watchers)

Uprowadzeni w większej ilości w tym samym czasie (badania prowadził Raymond Fowler)

1993 – w Dandenong Foothius w Australii UFO zatrzymało na drodze 3 auta. Przebieg wydarzenia najobszerniej złożyła uczestniczka Kelly Cahill, która wraz z mężem zauważyła UFO w polu. Następnie doszło do klasycznego uprowadzenia z utratą pamięci. (odzyskała je m.in za pomocą seansów hipnotycznych). Co najistotniejsze – jej zeznania potwierdzili pasażerowie pozostały aut. [z]

Dr Karla Turner -patrz więcej TU.

Uprowadzeni wyleczeni ze schorzeń czy chorób niekiedy nawet zdiagnozowani nawet jako wyleczalnych

Preston Bennett opisał ponad 100 przypadku wyleczenia podczas uprowadzeń. Stanowi to ok. 4% przypadku, co świadczy o świadomym działaniu przybyszów w tym względzie.

 

 

 

 


[1] Założona w 1952 roku, jako międzynarodowa grupa badająca problem UFO. Aerial Phaenomena Research Organisation.

[2] Jednak Lawson oprócz jak pamiętamy w tym czasie uprowadzenie było popularne w USA, oraz fakt, że głębokie emocjonalne urazy, dające się zauważyć u autentycznych uprowadzonych, nie występuje zaś u tych, którzy wyobrazili sobie swoje przeżycia. Źródło: „Nieproszeni goście” Nick Pope

[3] http://www.paranormalne.pl/topic/4925-uprowadzenia-dzieci/

[e] Akta konferencji zostały opublikowane pod tytułem Alien Discussion (Dyskusje na temat Obcych). Źródło: Nieproszeni goście”Nick Pope str. 79.

[d] „Nieproszeni goście” – Nick Pope,  str. 74

[c] Roper Poll on Unusual Personal Experiences. Pomysłodawcą jest amerykański milioner Robert Bigelow, który sfinansował wiele badań nad uprowadzeniami.

[b]Nieproszeni goście” – Nick Pope, str. 76

[a]Nieproszeni goście” – Nick Pope, str. 76

[q] „Gwiezdne wrota. Oni są wśród nas” –  Johannes Fiebag, str.114

[z]  „UFO 50 lat tajemniczych lat„, Gildas Bourdais, str. 194

x – „UFO 50 lat tajemniczych lat„, Gildas Bourdais, str. 205

c – „UFO 50 lat tajemniczych lat„, Gildas Bourdais, str. 208

v – „UFO 50 lat tajemniczych lat„, Gildas Bourdais, str. 196

v1 – 197

4 – „UFO 50 lat tajemniczych lat„, Gildas Bourdais, str. 198