Piramidy w Gizie.

Piramidy w Gizie.

Wstęp

2550 p.n.e – Piramida w Gizie zwana Wielką Piramidą wybudowana została jako grobowiec przez Cheopsa (Chufu) z IV dynastii (2596 – 2573 p.n.e). Jest to zastanawiające, ponieważ nie znajdujemy praktycznie żadnych wzmianek, żadnych pomników faraona, a przecież przy takiej budowie powinien być rozsławiony. Skąd o tym więc ponoć wiemy?

– wspomina o tym Herodot oraz

– malowany kartusz z jego imieniem, znajduje się wewnątrz budowli, między granitowymi płytami ponad Komorą Króla, odkryte przez angielskiego archeologa pułk. Howarda Vyse’a. Ale ten napis to oczywiście oszustwo.

1980 – Zecharia Sithin udowodnił, iż sam odkrywca sfałszował znalezisko. Wątpliwości pojawiały się oczywiście już o wiele wcześniej.

1837 –kiedy kopia inskrypcji trafiła do British Muzeum, ekspert Samuel Birch wyraził mnóstwo wątpliwości: znaki dziwnie niewyraźne, niektóre symbole niezwykłe (tj. niespotykane wcześniej), błąd gramatyczny (taki sam jak w książce „Materia Hieroglyphica” sir Johna Gadnesa Wilkinsona z którego Vyse odwoływał się w swoich dziennikach). Chodzi o to, iż napisano Re-ufu, zamiast Ch-ufu!!!! Litery są duże, nie zgodne z porównaniu z rodzimą pisownią Egiptu. Czemu nie znaleziono tego napisu przez wcześniejszych badaczy, jak np. archeolog Nathaniel Davison,  który badał Piramidę w 1765 roku.

Według samego Chufu właścicielką Piramidy była Izyda (Pani Piramidy) co przedstawia tzw. Stella Inwentarza, znajdująca się w Muzeum egipskim w Kairze.

Kolejnym nonsensem jest ponoć fakt, jakoby Wielka Piramida, jak i każda piramida miałaby być grobowcem faraonów. Po pierwsze, nigdy nie znaleziono w żadnej piramidzie ciała, mumi, ani nic innego, co choćby w odległy sposób mogłoby wiązać się z pochówkiem lub grobem. Po drugie arabscy historycy opisując wtargnięcie kalifa al.-Ma’muna do Wielkiej Piramidy, które miało miejsce w 820 r. n.e. napisali, iż wewnątrz nie było żadnych śladów pochówków ani grobów, jako że górna część nie była zamknięta i ukryta. Po trzecie sam fakt, aby górna część wewnętrznej konstrukcji miała by być grobowcem ( chodzi o tzw. sarkofag) stoi w sprzeczności z przyznanym standardem społeczeństw, które jest niezmienne de fakto na całym świecie.

Dane techniczne:

Znajduje się na 30 równoleżniku (dokładność 5 mil lądowych, czyli 1/20 stopnia). Składa się z 2,5 mln bloków – głównie z żółtego wapienia oraz elementy granitu. Średnia waga bloków wapiennych to 2 – 2,5 tony każdy, zaś wielkie granitowe monolity osiągają wagę 50 – 70 ton. Masa Piramidy oszacowano na 6- 7 mln ton o objętości 2 mln m3. Kamieniołom, z którego dostarczano bloki wapienne znajduje się w Asuanie, 1000 km na południe od Piramidy!

Kąd nachylenia piramidy wynosi 520.

Wymiary: 146 m wysokości i 230 m podstawy (50 tyś m2), usadowionej na sztucznie przygotowanej platformie o grubości 55 cm.

V wieku p.n.e – za czasów Herodota Piramida pokryta była lśniącym białym wapieniem.

Bloki – na budowle składa się  2,5 miliona takich żółto-wapiennych bloków razem z elementami z granitu. Elementy wapienne w rdzeniu ważą np.  2-2,5 tony, natomiast są i granitowe monolity o wadze 50 ton! Masa całkowita piramidy to 6-7 miliona ton o objętości 2 milionów m3!

Petrie zbadał pozostałości okładziny na północnej ścianie piramidy. Średnia grubość szczelin 0,5 mm, każdy blok ważący 16 ton o powierzchni 3,25 m2.  Jak jest możliwe wycięcie, przeniesienie i ułożenie płyt w których dodatkowo w szczelinie umieszono pierwotnie dodatkowo zaprawę!

Cuda piramidy:

* Meteorolog Livio Stecchini wyliczył, że obwód podstawy równa się połowie stopnia długości geograficznej, mierzonej na równiku czyli 1/43200 obwodu Ziemi.

* William Fix wyliczył, że wysokość piramidy 147,14 m x 43200, otrzymał liczbę dokładną do 120 metrów odpowiadające długości promienia biegunowego Ziemi (środek planety a biegun południowy).

– stoi dokładnie w punkcie środka największej masy lądowej na Ziemi o czym świadczą wnioski takich uczonych jak:

  • Agatarchides żyjący około 0n.e. uważał iż Giza jest geograficzną reprezentacją Ziemi!
  • astronom z XX wikeu – Abbe Théophile Moreux w ksiązce „La science mystérieuse des Pharaons” z 1923 r.stwierdził, iż południk biegnący przez piramidę dzieli nasz glob na dwie częsci. Gizę okreslił ako centralny punkt ziemi.

* sir William Matthew Flinders Petrie- dokonał jednego z najdokładniejszych pomiarów Wielkiej Piramidy. Wykazał iż:

  • podstawa jest perfekcyjna, jednak czym wyżej tym coraz większych, błahych pomyłek np. na etapie obróbki, poziomowania itp.
  • proporcje budowli wyrażają wielkość π.
  • wymiary Komory królewskiej, w której znajduje się sarkofag, wskazują wpisano w jej kształt zarówno trójkąt o proporcjach 2:pierwiastek z 5:3 jak i trójkąt 3:4:5 o których mówi się, że zostały odkryte przez Pitagorasa żyjącego w VI w. p.n.e.

* Kąt nachylenia 520 – stosunek wysokości piramidy do obwodu jej podstawy daje wartość PI – tj. Złoty Podział!

* Maurice Chatelain – naukowiec z NASA, zajmujący się m.in. projektami księżycowymi Apollo, odkrył, iż Piramida w Gizie jest bardzo potężnym reflektorem widzianym z kosmosu.

w przestrzeni kosmicznej [wielka Piramida] jest widoczna na radarze radaru z o wiele większej odległości, ponieważ jej ściany odbijają wiązkę radaru prostopadle, kiedy urządzenie jest umieszczone 380 nad horyzontem”.

Manuskrypt Akbar Ezzeman, przypisywany arabskiemu podróżnikowi z X wieku Al. Masudi, który opierał się na zaginionym koptyjskim[2] dziele historycznym czytamy, iż w budowli zawarto:

mądrość i osiągnięcia w dziedzinie różnych sztuk i nauk… (a także) w nauce arytmetyki i geometrii, aby stały się dziedzictwem dla tych, którzy później będą w stanie je pojąc… (przechowywano tam również informacje o) obiegu gwiazd i ich pozycji,  a także historię i kroniki czasów minionych (i) tego, co ma nadejść..[3]

Historie, wiedzę, zwyczaje i wierzenia wraz z historią narodu Koptów spisywał podróżnik i historyk Ali bin Husajn z Bagdadu. Przekazał historię, pierwszy raz opowiedzianą władcy Egiptu Ahmedowi Ibn Tulun (868 – 877) n.e. przez prawdopodobnie kapłana ludu koptyjskiego.

Piramidy zbudował król Saurid ibn Salhouk żyjący 300 lat przed Wielkim Potopem. Miał proroczy sen, który zinterpretował arcykapłan Filimon (Iklimon), mając jednocześnie ten sam sen. Miał nadejść potop, spowodowany prawdopodobnie zmianami na niebie (przebiegunowanie?), ale po katastrofie niebo wzniesie się z powrotem na pierwotną wysokość. Piramida miała zawrzeć pamięć tych czasów. W podziemnych korytarzach zebrano „pisemne sprawozdania dotyczące ich wiedzy i osiągnięć w różnych sztukach i naukach, włączając w to nazwy i cechy leczniczych roślin oraz naukę arytmetyki i geometrii”. [4]

W klasztorze Abu Mormeis znaleziono papirus koptyjski, w 847 r. n.e. włączony do ksiąg historyka Al. Kodhaia, następnie przetłumaczony na angielski gdzie czytamy: „Potop nastanie, kiedy serce lwa (Regulus) wkroczy w pierwszą minutę głowy raka, podczas zachodu tej gwiazdy[5]

Górna komnata jest arcydziełem budowli megalitycznych. Dlaczego? Otóż każdy blog skałdający się na ściany tej komnaty ważący tyle co w przybliżeniu 40 aut są idalnie do siebie doapsowane rzędu 10 częsci milimetra!!!. To własnie takie kwiatki zatsanawiająludzi myślących i9żjeżeli w tych rzekomo czasach nie uzywano odpowiednich narzędzi tojakimprawem takie budowle powstały? I to z taką precyzją?

Materiałem użytym w budowie okreslonych pomieszczeń w Wielokiej piramidzie uzyto granitu. jest to budulec powielający się szczególnie w budowlach megalitycznych liczących minimumkilka tysięcy lat. Nasuwa siępytanie w jakimj celu akurat taki budulec który jest najbardziej oporny na kształtowanie? I tutja nasuwa się jakże prosta odpowiedz….

GRANIT JEST ODPORNY NA CZAS – NIE STYRASZNE MU SĄ WARUNKI ATMOSFERYCZNE.

Tak więć sprzyja to hipotezie, iż po tobudowniczowie poświęcają tyle wysiłkuy i niewiarygodnej konsekwencji przy obrubce tych skał, by powstałe konstrukcje były odporne na czas liczone w wiekach a nawet w tysiącach. To jest jedna z najwazniejszychg wskazówek potwierdzająycch hipotezę PRZESŁANIA jakim Wielka Pramida podejżewana jest od dawien dawna.

jeżeli konstrukcja poprzez budulec jakim jest granit zachowuje swe  orginalne parametry –  a wymiary przeoistaczają się w liczby, i to jakie liczby, stają się matematyką, która staje się z kolei językiempiuramid. Takiego języka ludzkość zastosowała w swoich przekazach kosmicznych wlatach 70 – tyuch!!!, dlaczego więć i starozytni niemieliby uzyć jej pierwotnie? Matematyka zdaje się pierwotna, niezmienną i intuicyjnym prawem, jęzuykiem kosmicznym które nigdy nie zostałopodwazone. dowody to potwierdzają.

Liczby piramidy wskazują np: 299.79613… co jest eweidentnie wielkością… prędkości światła, które wynosi 299,792458!!!! Nie ma mowy tu o prawdopodobieństwie przypadku jak sądzi wielu meistrimowych naukowców, gdyż tych zbiezności jest poprostu za duż0o:)

Wiek piramidy

Pojawia się dużo dowodów, które świadczą o sporym zaniżeniu wieku owej budowli. Oczywiście jaka jest jej faktyczna data jest pojęciem względem, zapraszam jednak do zapoznania sie z teoriami które na pewno podważaja oficjalne wersje. a więc:

Na Palecie zwycięstwa Menesa – wystawiona w Muzeum Egipskim w Kairze, przedstawia podbój zjednoczenia Egiptu. Jak zauważył Sitchin w lewym górnym rogu symbolizujący Dolny Egipt jest symbol piramidy i świadczy że to już wtedy istniała!

Wg Rodney’a Hale, inżyniera elektroniki wykazał datę 9220 p.n.e.

John Antony West „każdy aspekt egipskiej wiedzy sprawia wrażenie gotowego już na samym początku. nauka, sztuka, architektura, system pisma hieroglificznego nie wskazują żadnych oznak okresu „rozwoju”, wręcz przeciwnie – wiele osiągnięć najwcześniejszych dynastii nigdy nie udało się powtórzyć”.

Piramidy w Gizie poprzedzają wszystkie inne konstrukcje tego typu i stanowiły dla nich wzór.

Przykłady: zawalona piramida w Majdum, czy łamana piramida w Dahszur, gdzie w połowie kąta zmieniono je na 43,50.

Gwiezdna orientacja – Pas Oriona

1994 – Robert Bauval i Adrian Gilbert zasugerowali tzw. teorię gwiezdnej orientacji, tzn. Piramidy stanowią odzwierciedlenie gwiazd Pasa Oriona w roku 10 450 p.n.e.

* szyby wentylacyjne (które jak wykazał w 04.1993 Rudolf Gantenbrinks z Niemieckiego Instytutu Archeologii w Kairze nie są wcale wentylacyjne- patrz Tajemnicze drzwiczki) w Piramidzie są zorientowane na pozycje pewnych gwiazd w czasach, kiedy była zbudowana budowla. Okazało się, iż dokonując obliczenia przez Gantenbrinks’a opierając się na ich kącie nachylenia odkryto, iż w 2400 p.n.e. południowy szyb w Komorze Królowej wycelowany jest w Syriusza,  2425 p.n.e dla północnego szybu w Komnacie Króla skierowany na Alfa Draconis,  i  w 2475 p.n.e. południowy szyb w komnacie króla w najniższą gwiazdę Pasa Oriona. Komora Królowej leży niżej niż komora króla więc naturalnym jest, że zbudowana została pierwsza. Nie wiadomo natomiast dlaczego różnica wynosi 50 lat.

Tajemnicze drzwiczki

Tajemnicze drzwi

Tajemnicze drzwi

22.03.1993 – Rudolf Gantenbrinks, monachijski inżynier początkowo na zlecenie Niemieckiego Instytutu Archeologicznego w Kairze, a następnie na własną rękę zbadał robotem południowy szyb piramidy, który ciągnie się od Komory Królewskiej. Na końcu jest dziwna, pokryta metalowymi uchwytami płyta. Przesłał materiał Robertowi Bauval’owi i Grahamowi Hancockowi.

15.08.1995 – Spiegel-TV poinformował, że kanadyjska firma Amtex przejmuje wraz z DAI i Egipskim Departamencie Zabytków projekt zbadania szybu Gantenbrinks’a.

* 31.04.1996 użyto własnego robota do badania drzwiczek.

Hipotezy przeznaczenia Wielkiej Piramidy:

Ernst Hartman stwierdził, iż piramida była swego rodzaju gigantyczną gąbką, która zasysała wodę z Nilu i przetwarzała ją na tlen i wodór, który miał posłużyć do reakcji spalania, generując energię w postaci ciepła (proces gazyfikacji). Np. zwraca uwagę na fakt, iż tzw. Komora Króla zbudowana jest z granitu, a wszystko inne z wapienia. Zakłada w ten sposób iż granitowe płyty tworzące komorę  (bloki mają wagę dochodząca do 70 ton) i mające 5 warstw służą jako komin w tym procesie spalania. (rys 31 str 203)

Wynalazca Stan Mayer zaprojektował wodne ogniwo paliwowe, czyli urządzenie rozkładające wodę na tlen i wodór.

Ripsonar

————————————————————————————————————————-

[1] Bogowie edenu str. 134

[2] Koptowie – to w jednej linii potomkowie pierwotnych mieszkańców Egiptu.

[3]Bogowie Edenu- Nieznane początki ziemskiej cywilizacji”, Andrew Collins, str 21

[4] – Tamże, str. 35

[5] – Tamże, str. 32