Wprowadzenie:

1924: Potwierdzono, że fale radiowe odbijają się od jonosfery (naładowanej elektrycznie warstwy złożonej z jonów o wysokiej energii wyjściowej na wysokości 50 kilometrów). Odbijając ową energię (fale) bezprzewodowo od jonosfery lub sztucznie wywołanej warstwy plazmy wykorzystując różne częstotliwości umożliwiło wpływanie na  zmiany pogodowe ale i oddziaływanie na psychikę (a więc i kontrolę) umysłu.

1930: Tesla informuje świat o swoim wynalazku „promień śmierci” (death ray), która przyszłościowo będzie wykorzystane w technologii typu HAARP. Po raz kolejny wspomina się, iż bezprzewodowa transmisja energii nie jest nową technologią, oraz może być wykorzystana jako broń.

[Jeżeli zastanawiacie, się skąd u diaska pożary występują i to z tak intensywnym natężeniu np w Kalifornii technologia Tesli istnieje i ma się niestety całkiem dobrze, tylko nie w tych rękach jak widać niż potrzeba).

1943: Tesla umiera ale rząd USA przejmuje wszystkie jego patenty i dokumentację.

W latach 60’ celem utworzenia sztucznej jonosfery postanowiono umieścić na wysokości ponad 3200 kilometrów, 3,5 miliarda miedzianych igieł długości 2-4 cm. Miała z tego powstać sztuczna jonosfera o długości 40 km i grubości 10 km. Sprzeciwił się temu Międzynarodowy Związek Astronautów.

Atom, Teller a manipulacja atmosferą

Lata 40-60 -te; Rozpoczęto eksperymenty z bronią atomową. W USA Lawrence Laboratorium staje się dominującym instytutem badającym nową technologię. Dyrektorem i orędownikiem wykorzystania atomu jest Edward Teller pracujący dla DoD czyli Ministerstwa Obrony USA. Ambicje Tellera były bardzo wysokie. Technologie atomu chciał wykorzystać w każdy możliwy sposób, zwłaszcza militarny.  Dlatego nie przypadkowo jest nazywany ojcem bomby wodorowej czyli dr Strangelove.

Wielu naukowców zauważyło w tym czasie, że eksplozję nuklearną można wykorzystywać także w manipulacjach meteorologicznych, co Teller mocno rozwinął.

Pewnie teraz dumacie, w jaki sposób broń nuklearna może wpływać na pogodę? Przecież to tylko chaos i zniszczenie. No i promieniowanie w prezencie. Ale mowa tu o właśnie nowym pomyśle dzielnych naukowców amerykańskich, o których mało się mówi. A mianowicie o detonacje w górnych warstwach atmosfery. Tak swoją drogą nigdy Was nie zastanawiało po jaką właściwie cholerę robić testy w atmosferze? Przecież to nie ma zastosowania bojowego. Tak? No właśnie……

Teller często wspominał, że ładunek nuklearny eksplodujący w atmosferze jest w stanie zmienić warunki meteorologiczne. Dlatego, co znamienne program modyfikacji pogody znany współcześnie jako geoinżynieria wywodzi się właśnie z programu nuklearnego. Ale uporządkujmy pierw fakty.

1945: USA rozpoczyna badania nad bronią atomową tj., Projekt Manhatan zakończony już po kilku miesiącach efektywnym i udanym zarazem testem w terenie, jakim było zrzucenie bomb na miasta Hiroszimę i Nagasaki.  Szacuje się, że łącznie dokonano aż 40.000 prób z bronią jądrową.

8.12.1953 – Prezydent Stanów Zjednoczonych Dwight Eisenhower wygłosił na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ przemówienie zatytułowane “Atoms for Peace” (Atom dla Pokoju).

1958 – doradca Białego Domu w sprawach kontroli pogody kapitan Howard T. Orville opisywał „sposoby manipulowania ładunkami nieba i ziemi w celu wpływania na pogodę” badane przez Departament Obrony. Nawiązywał do tematu jonizowania lub dejonizowania pewnych obszarów atmosfery nad ustalonymi miejscami.

1958: Projekt Argus, 3 bomby atomowe zostały zdetonowane 480 km od Oceanu Atlantyckiego przeprowadzone przez US Navy . Testy zostały zaproponowane przez Nicholasa Christofilosa z Lawrence Livermore z Radiation Laboratory (obecnie Lawrence Livermore National Laboratory) by zweryfikować tzw. efekt Christofilosa. Detonacje to potwierdziły. W skutek wybuchów impulsy elektromagnetyczne (EMP) wytworzyły podobne do pasów Van Allena obszar radiacyjny (pas elektromagnetyczny) w atmosferze wpływający na zakłócenia fal radiowych i radarowych, w tym uszkodzenia mechanizmów w międzykontynentalnych rakietach balistycznych itp.

1962:

  • Projekt Starfish – szereg eksperymentów z jonosferą, które zakłóciły kształt i intensywność pasów Van Allena. Na kilka godzin, w wielu miejscach na Ziemi, niemożliwe były transmisje radiowe.
  • W lipcu NASA ogłosiła, że wysokościowe testy nuklearne spowodowały powstanie nowego pasa radiacyjnego na wysokości od około 400 km do 1600 km, opasującego Ziemię. Te zniszczenia zostały pogorszone przez eksperymenty ze Związku Radzieckiego. To właśnie te testy rozpoczęły szerokie protesty na całym świecie

1964: W związku z podpisaniem układu o zakazie prób nuklearnych w atmosferze.

Tak wiec „Atom dla Pokoju” i wspominany „Układ o zakazie prób nuklearnych”  spowodował zmianę podejścia do prowadzonych prac badawczych. Próby utajono dla opinii publicznej ale pierwotne cele i ambicje Tellera pozostały niezmienne.

Najważniejszym pomysłem Tellera była propozycja stworzenie satelitarnej broni „Equilibrium”. Przypadkowo zapewne powstaje………

1968 – Powstaje Solar Power Satellite Project czyli SPS – zespół 60 satelitów słonecznych, przekazujących energię na Ziemię za pomocą mikrofal. Taka orbitalna elektrownia słoneczna. Patrząc jednak, jak na soczewkę skupiającą energię w wiązkę, takie urządzenie może mieć już zgoła inne tj. militarne znaczenie, Nieprawdaż?

  • 1978 – Militarne skutki SPS – używanie mikrofal do podpalania obiektów naziemnych. Potem rozwinięty do komunikowania się, nawet po wybuchu broni atomowej, oraz zakłócania transmisji wroga.

Jednak suma sumarum pomysł Tellera nie został przyjęty, ale… jak za czarodziejską różdżką udało mu się przekonać Pentagon i Prezydenta Regana, że jednak jakaś broń nad głowami by się im przydała. W celach obronnych oczywiście, chociażby przez ZSRR. Takim oto sposobem powstały osławione „Gwiezdne Wojny” (SDI) (projekt High Frontier) o czym o dziwo dzisiaj mało co kto pamięta.

Oczywiście wszystkie swoje testy badawcze z dala od oka gawiedzi prowadził na Alasce! Ale było mu mało. Przecież technologie atomu nie  wykorzystano maksymalnie jak tego pożądał. Manipulacja atmosferą, pogodą, jak i wpływanie na działania wroga były za bardzo kuszące.

SDI jednak w końcu zamknięto ale….

1991 – powstaje HAARP, dokładnie w miejscu, gdzie Teller prowadził swoje badania i dodnia dzisiejszego jest w pełni sprawny!

WIDEO: Czym jest HAARP, + Wojsko potwierdza użycie HAARP w celach modyfikacji pogody!

Jest to jeden z serii artykułów, które będę cyklicznie umieszczał aby postarać się Wam wyjaśnić w ostatecznym obrazie jak i przede wszystkim dlaczego elity starają się kontrolować Ziemię. Materiał do tego tematu zbierałem dobre kilka lat więc mam sporo do napisanie. Spokojnie:)

P.S – Artykuł będzie w najbliższych dniach lekko przeredagowany.

Ripsonar News