To co zaczyna się dziać, przypomina scenariusz zarzewia III Wojny Światowej. Chciałbym aby te mroczne myśli , choćby przypuszczenia w niebyt, ale analizując obecne wydarzenia, które jeszcze tydzień temu nikt nie podejrzewał obawiam się tego, co przyniesie następny dzień.

Mój punkt widzenia – wstęp

Pamiętajmy, że zarówno USA jak i Federacja Rosyjska to potęgi kształtujące naszą rzeczywistość. I tym się nie łudźmy, że jest inaczej. My, czy tez inne kraje to tylko kurduple, które kręcą się komu wejść w dupę. Z tą jednak różnicą że plan Nowego Porządku Świata zwany misją angielsko-saksońską poznałem dość obszernie po stronie USA (na poły z WB), zaś intencje Rosji wydają się być czysto imperialistyczne. I na tej podstawie drrze przed obydwoma mocarstwami. Ponieważ jeden jest daleko, uznawany za nosiciela demokracji (ale tą demokrację poznaliśmy w Iraku, Egipcie, Libii, Syrii, o Ameryce Środkowej i Południowej nie wspomnę) którego celem na Świecie jest budowanie własnej strefy wpływów oraz Rosja, szukająca swojej świetności jeszcze za czasów ZSRR, pokazując co jakiś czas swoje zakusy  m.in w Gruzji, a teraz na Ukrainie. I najniebezpieczniejsze: znajduje się blisko nas. Więc nie dziwcie się, że takie sytuacje jak na Ukrainie czy wcześniej w Gruzji, Polska tak nerwowo reaguje.

Wracając do kwestii Ukrainy, widzę tą kwestię trochę inaczej niż większość. Wiem, że to zabrzmi śmiesznie a być może i  nietaktownie, ale opierając się na informacjach – Zachód faktycznie wspierał i finansował przewrót w Kijowie.

Patrz: Co powinieneś wiedzieć o kryzysie na Ukrainie [2014] PL

Dla przypomnienia główną siłą stała się skrajna prawica- neofaszystowskie ugrupowanie Swoboda i nacjonalistyczny Prawy Sektor + plus inne ugrupowania tego typu- zwane banderowcami). Ta grupa nie jest pozytywnie nastawiona zarówno do Rosji jak i Polski (i vice versa patrząc na lata 40-te m.in na Wołyniu) i to własnie ta grupa przejmując Majdan ze swoimi bojówkami (nie łudźmy się, że zwykli obywatele wytrzymali by z konfrontacją z siłami specjalnymi Milicji) obalają władzę Janukowicza. To jest przewrót – nie głos ludu!!! i w takim wydaniu kształtuje się nowy rząd na Ukrainie. Przypominam, że Janukowicz został wybrany w demokratycznych wyborach i obecna władza staje się nielegalna.  (aha, w 2004 roku tzw. Pomarańczowa Rewolucja okazała się również kolejnym – acz kulturalnym przejęciem władzy, finansowanym oczywiście przez Zachód Patrz: Ron Paul o wpływie USA na zmiany polityczne na Ukrainie ). Tak więc obecna władza przejęła wszystko, mając zapędy skromnie mówiąc nacjonalistyczne. Rosja w takim wypadku – na prośbę uznanego prawowitego prezydenta Ukrainy – Janukowicza interweniuje łącząc wiele celów. Bardzo dobrze wyjaśnia to:

Patrz: Mariusz Max Kolonko „Mówi jak jest” – Krymski węzeł dyplomatyczny

W takim wypadku dochodzi do przechytrzenia konspiratorów. USA wspomagając finansowo przewrót uważał, że plan się powiódł. Jednak Rosja przyszła z odsieczą na prośbę Janukowicza, warcząc na powstały rząd by go zdyskredytować (jest przecież nielegalnie) a przy okazji realizując własne cele imperialistyczne – czyli „pomóc” w plebiscycie o zadeklarowaniu społeczeństwa na Krymie czy chcą należeć do Federacji Rosyjskiej czy do Ukrainy. Tego USA absolutnie się nie spodziewała. Tak swoją drogą chyba cały świat. Rosja nie mogła sobie pozwolić aby tracić kontrolę przy swoim podwórku. Przed Euromajdanem przypominam , Ukraina podpisała umowy o współpracę z Rosją, dlatego zrezygnowała z oferty UE.

28 lutego

 • Przemówienie Janukowicza. Oświadcza, że ma zamiar kontynuować walkę o przyszłość Ukrainy, bo parlament jest nielegalny i działa pod presja radykałów, a ofiary to „wynik nieodpowiedzialnej polityki Zachodu, który popierał Majdan” Z nerwów złamał długopis
 • Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Samantha Power powiedziała w piątek, że USA są poważnie zaniepokojone informacjami o „rosyjskiej obecności wojskowej na Krymie”, i wezwała Rosję do wycofania się z tego ukraińskiego półwyspu.
 • Przemówienie Obamy: Jakiekolwiek naruszenie suwerenności Ukrainy i jej integralności terytorialnej będzie bardzo destabilizujące” Obama zauważył także, że w razie interwencji Rosja pogwałci swoje zobowiązanie o poszanowaniu ukraińskich granic i narazi się na potępienie społeczności międzynarodowej.  „Będziemy bronić integralności i suwerenności Ukrainy – oświadczył prezydent USA Barack Obama. Ostrzegł jednocześnie Rosję, że będą konsekwencje ewentualnej interwencji wojskowej na Ukrainie„.

 • USA zaobserwowały w piątek oznaki ruchu rosyjskich wojsk na Krymie – poinformowali anonimowi amerykańscy urzędnicy, cytowani przez agencje Reuters i France Presse. Przedstawiciel Pentagonu przywoływany przez AFP powiedział, że Rosja rozmieściła na półwyspie „wiele setek żołnierzy”. „Oceniamy sytuację” – zaznaczył. (tvn24)
 • Ruchy rosyjskich wojsk na Krymie pozostają w zgodzie z umowami zawartymi z Ukrainą w sprawie rozmieszczenia sił zbrojnych – oświadczył ambasador Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Witalij Czurkin.
 • Premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej (Serhij) Aksjonow poinformował w sobotę w oświadczeniu, że władze przejmują całkowitą kontrolę m.in. nad siłami milicyjnymi i strażą graniczną. Premier Aksjonow zwrócił się do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o zapewnienie w republice spokoju. Władze tłumaczą, że chcą w ten sposób zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Krymu. Administracja Władimira Putina stwierdziła że „Rosja zapewni pokój i porządek na Krymie”. Kreml poinformował też, że „nie zignoruje prośby” premiera Autonomicznej Republiki Krymu.
 • Moskwa: „znane polityczne kręgi w Kijowie” dążą do zdestabilizowania sytuacji

1 marca

 • Putin żąda od Rady Federacji zgody na wysłanie wojsk na Ukrainę. Ta wyraża zgodę! Uzasadnienie:„Wniosek o użycie rosyjskich wojsk na Ukrainie wydano w związku z nadzwyczajną sytuacją w tym kraju, zagrożeniem życia obywateli Federacji Rosyjskiej i członków sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej w Autonomicznej Republice Krymu” – podały służby prasowe Kremla. (niezależna.pl)
 • Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, zwróciła się do prezydenta Rosji Władimira Putina o odwołanie do Moskwy ambasadora Federacji Rosyjskiej w Stanach Zjednoczonych Siergieja Kislaka. W ten sposób izba zareagowała na wystąpienie prezydenta USA Baracka Obamy, który ostrzegł w piątek Rosję, że poniesie konsekwencje ewentualnej interwencji wojskowej na Ukrainie.  Senatorowie uznali to za zniewagę dla narodu rosyjskiego.
 • Na Krymie znajduje się już 6 tys. rosyjskich żołnierzy, od 30-50 wozów opancerzonych, a samolotami są transportowane czołgi.
 • Wojska rosyjskie wejdą do Ukrainy, ale nie zostaną wykorzystane przeciwko Ukrainie – tak karkołomną tezę postawił Witalij Czurkin, rosyjski ambasador przy ONZ.
mapka

Armia Ukrainy: 180 tys. żołnierzy, 700 czołgów, 2000 wozów opancerzonych,
270 samolotów bojowych, 26 okrętów
Armia Rosji: 3 mln żołnierzy, 2194 samolotów bojowych, 18 628 czołgów i wozów pancernych, 40 okrętów bojowych w samej Flocie Czarnomorskiej,

Rosja 23px-Flag_of_Russia.svg.png
– ochotnicy: 5 tys. w Sewastopolu i 1,7 tys. w Symferopolu
– rosyjska piechota: ok. 17 tys. żołnierzy
– uzbrojeni buntownicy: ok. 300
Te oddziały wspierane są przez nielegalne władze Krymu 23px-Flag_of_Crimea.svg.png , byłych członków formacji Berkut, partię Rosyjska Jedność, gang motocyklowy Nocne Wilki oraz Kozaków dońskich.
Rosjanie mogą też liczyć na Flotę Czarnomorską, wojska powietrznodesantowe oraz prężnie działający na Krymie Główny Zarząd Wywiadowczy (GRU)

Ukraina 23px-Flag_of_Ukraine.svg.png
– do działań na Krymie gotowych jest ok. 50 tys. żołnierzy
Rząd Ukrainy może liczyć też na wsparcie Tatarów krymskich 23px-Flag_of_the_Crimean_Tatar_people.sv . (@Kpiarz)

 Charków. Majdaniarscy bojówkarze z „prawego sektora” którzy zajęli budynek administracji obwodu strzelali do ludzi, ucierpiało 97 osób. Wkrótce jednak charkowianie zorganizowali akcję samoobrony i odbili budynek, Patrz wideo (@aximia)

 • P.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow wydał rozkaz postawienia wojsk ukraińskich w stan gotowości bojowej. 
 • Witalij Kliczko, szef partii UDAR oświadczył, że należy ogłosić powszechną mobilizację w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy
 • Dmytro Jarosz, lider nacjonalistycznego ukraińskiego Prawego Sektora wzywa na pomoc najbardziej poszukiwanego w Rosji terrorystę Doku Umarowa. Apeluje, by „podjął zbrojne działania przeciwko Rosji” – podaje oficjalna rosyjska agencja informacyjna ITAR-TASS. wiadomosci.wp.pl
 • Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział, że jego kraj jest gotowy bronić swej suwerenności. Wyraził też przekonanie, że Rosja nie zdecyduje się na interwencję wojskową. Ostrzegł, że oznaczałaby ona początek wojny i koniec wszelkich stosunków z Moskwą.
 • Ukraina zwróciła się do Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Sojuszu Północnoatlantyckiego o rozważenie wszelkich możliwych mechanizmów obrony jej integralności terytorialnej.
 • Polska. Dzisiaj obywatele państwa ukraińskiego muszą dowiedzieć się, że mają prawdziwych przyjaciół. (…) W obliczu zagrożeń musimy być solidarni z tymi, którzy odczuwają dzisiaj uzasadnione zagrożenie i obawy – powiedział Tusk.– Trzeba bardzo wyraźnie dać sygnał, że Europa i świat nie będą tolerowały żadnych aktów agresji czy interwencję – dodał.
 • „Polska może się czuć zagrożona”. Prosimy o zwołanie Rady NATO- Powiedział prezydent B. Komorowski. Prezydent ocenił, że po wniosku Władimira Putina o zgodę na użycie sił zbrojnych na terytorium Ukrainy sytuacja zrobiła się „niezwykle dramatyczna”.
 • Na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. – Na Ukrainie przeżywamy kryzys, którego nie powinno być. Nie istniały żadne przesłanki dla zaistnienia tego kryzysu – mówił ambasador Federacji Rosyjskiej przy ONZ, Witalij Czurkin. – Ruchy i działania mówią głośniej niż słowa. Rosja podjęła decyzję o tym, że chce naruszyć granice Ukrainy i podjąć interwencję na jej terenie. Ta interwencja nie ma żadnych podstaw prawnych. To najwyższy czas, by zakończyć o tym dyskusję – odpowiadała mu ambasador USA przy ONZ, Samantha Power.
 • „Nie chcemy powrotu do zimnej wojny z Rosją z powodu sytuacji na Ukrainie. Nie zamierzamy tego kryzysu zamienić w bitwę Wschód – Zachód. Rozumiemy, że Rosja ma interesy wobec Krymu. Rząd ukraiński powinien poszanować umowę odnośnie bazy floty czarnomorskiej. Jesteśmy gotowi współpracować z Rosją przeciw wszelkim bandytom i chuliganom żeby zabezpieczyć stabilność Ukrainy i pozwolić ukraińskiemu narodowi dokonać wyboru swojej przyszłości. Będziemy działać środkami dyplomatycznymi aby nie eskalować napięcia kryzysu”. Oficjalne stanowisko sekretarza stanu USA Kerrego (@aximia)

Zaczerpnięte informacje:

niezalezna.pl

03.03.2014

 • W poniedziałek Aleksandr Bitko, dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej oświadczył, że jeśli do godziny 5 dnia jutrzejszego (godzina 4 czasu polskiego – red.) nie poddadzą się, rozpocznie się rzeczywisty szturm pododdziałów i jednostek sił zbrojnych Ukrainy na całym Krymie.”Ukraińska Prawda” poinformowała, że rosyjska Duma ma przygotowany projekt ustawy o aneksji Krymu. Miał zostać złożony 28 lutego. Projekt umożliwia „przyjęcie do Federacji Rosyjskiej jako nowego podmiotu państwa obcego w celu ochrony obywateli”.

04.03.2014

 • Rosja nie rozpatruje wariantu przyłączenia Krymu – powiedział na konferencji prasowej Władimir Putin. Dodał też, że nie ma obecnie potrzeby użycia siły wojskowej na Krymie, jednak Rosja ma taką opcję. Nie będziemy wojować z narodem ukraińskim. Jeśli podejmiemy taką decyzję, to tylko w obronie obywateli ukraińskich – oznajmił Putin. Prezydent Rosji dodał, że jeśli we wschodnich regionach Ukrainy zacznie się zamęt, to Rosja pozostawia sobie prawo użycia wszelkich środków, jakie ma do dyspozycji. I najciekawsze: Zbrojne grupy, które przejęły władzę na Krymie, to lokalne siły samoobrony, nie żołnierze rosyjscy – zapewnił na konferencji prasowej prezydent Rosji Władimir Putin. (tvn24)

===========================================================================

Przepowiednie:

 1. Wkrótce umrzemy, a po Europie, Rosji i Ameryce zostanie tylko radioaktywna pustynia. Paul Craig Roberts – członek gabinetu prezydenta USA Ronalda Reagana – twierdzi, że trzecia wojna światowa już właściwie się zaczęła. Konflikt na Ukrainie doprowadzi do tego, że USA i Rosja użyją przeciw sobie arsenału nuklearnego. fakty.pl
 2. III wojna światowa już się zaczęła. Krzysztof Jackowski stwierdził, że będzie miała ona „charakter kontrolowany”, co oznacza powstrzymanie się mocarstw od używania broni atomowej. Niestety – jak dodał – mogą w niej ginąć całe nacje lub narody . „To, co dzieje się na Ukrainie, jest niebezpiecznym zarzewiem kolejnych konfliktów, za którymi stoją wielkie mocarstwa. W pewnym momencie mocarstwa mogą powiedzieć „odpalamy” i sytuacja stanie się dramatyczna” A w sprawie Polski: „Będziemy cierpieć ekonomicznie. Polska, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, jest potwornie zadłużona. Nie wykluczam, że Unia się rozpadnie. Nikt nie będzie się nad nami litował. Wprost przeciwnie. Każdy będzie myślał tylko o swojej skórze„. fakty.pl
 3. III wojna światowa wybuchnie w 2014 roku, ma się zacząć po zakończeniu igrzysk w Soczi – tak już trzy lata temu wieścili rosyjscy parapsycholodzy i prorocy! O strasznym losie, który czeka ziemię, już trzy lata temu mówili na kongresie znani rosyjscy astrolodzy, szamani i parapsycholodzy. Najbardziej szokującą prognoza astrologiczną sformułował Pavel Globa. III wojna światowa miała się rozpocząć w marcu 2014 r. podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, choć zastrzegł, że może to się stać pięć dni po zakończeniu igrzysk. Jasnowidz nie powiedział dokładnie, w jakim kraju zacznie się wojna, ale użył porównania, że dojdzie do „afrykańskiej rewolucji” związanej z Rosją. fakty.pl
Reklamy