Fot.Medyan Dairieh/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

Na fladze znajduje się tzw. szahada czyli muzułmańskie wyznanie wiary. Fot.Medyan Dairieh/ZUMA Wire/ZUMAPRESS.com

Eksternistycznie o powstaniu, założeniach i dążeniach Państwa Islamskiego można obejrzeć materiał poniżej, natomiast dla lubiących czytać zapraszam do szczegółowej analizy w poniższym artykule.

youtube logo  American Empire. Powstanie Państwa Islamskiego [ISIS] 2014 1/2

youtube logo  American Empire. Powstanie Państwa Islamskiego [ISIS] 2014 2/2

Powstanie

2003 – Powstaje Islamskie Państwo Iraku i Lewantu, czyli odłam Al-Kaidy działający w Iraku.

2012 –  ISIL czynnie angażuje się  w wojnę domową w Syrii, gdzie szybko staje się jedną z większych organizacji walczących przeciwko reżimowi prezydenta al-Asada, a ostatnio także przeciwko samej umiarkowanej opozycji. To oni własnie przyczyniają się do radykalizacji konfliktu, gdyż biją się o islamskie państwo. Udział tego odłamu Al-Kaidy, zwanego ISIS (ang. Islamic State of Iraq and al Sham), w wojnie w Syrii „nadaje jej bardziej radykalny wymiar i rozciąga wpływy ISIS na cały region.

Jeśli wojna doprowadzi też do rozłamów religijnych w Syrii i sunnici z obu krajów (Syrii i Iraku) stworzą dążący do dżihadu emirat, będzie to strategiczny koszmar.” Financial Times

2013/2014 – dżihadyści rozpoczęli ofensywę w Iraku, zajmując tereny na północy, przy granicy z Syrią. W szybkim tempie pozajmowali duże i strategiczne miasta jakMosul i Tikrit.

29.06.2014 – Sunniccy ekstremiści ogłosili utworzenie na kontrolowanych przez siebie terytoriach północnego Iraku i Syrii kalifatu o nazwie Państwo Islamskie – ze stolicą Mosulu (ISIS – Islamic State of Iraq and Syria lub Islamic State of Iraq and al–Sham). Główne dowództwo i baza IS mieści się w Syrii a dokładniej w mieście Rakka, znajdujące się 400 km na północny wschód od Damaszku.

Co to zwiastuje, ten cały Kalifat?

Kalifat – a właściwie co to takiego? – Ustrój państwowy, który powstał dawno temu, po Mahomecie. Kalifowie sprawowali przywództwo polityczne. Czterej pierwsi, zwani sprawiedliwymi, rządzili całym imperium muzułmańskim. Po pewnym czasie doszło do podziału i powstało kilka kalifatów, a każdy był oddzielnym państwem muzułmańskim. Tytuł kalifa utrzymywano jeszcze w Imperium Osmańskim, a w 1924 roku został on zniesiony przez Atatürka [pierwszego prezydenta Turcji – red.] – tłumaczy w rozmowie z naTemat dr Katarzyna Górak-Sosnowska, arabistka z SGH.

Kalifem, czyli  „przywódcą muzułmanów na całym świecie”ogłoszono, Abu Bakr Al-Bagdadiego.

Państwo Islamskie. Fot. Twitter

Państwo Islamskie. Fot. Twitter

Państwo Islamskie

1) Wprowadzenie prawa Szariatu

2) Dokonują tam czystek etnicznych, głównie na ludności niemuzułmańskiej ale i z równym zapałem morduje szyitów (głównie żołnierzy irackich ale nie tylko)  oraz chrześcijan!

IRAQ-UNREST-ARMY-EXECUTION-US-RIGHTS-HRW-FILESWg. ONZ: Państwo Islamskie dokonuje zbrodni przeciwko ludzkości (Na obszarach opanowanych przez Państwo Islamskie dochodzi do masowych egzekucji, porwań, tortur i gwałtów – wskazała zastępczyni wysokiej komisarz ONZ ds. praw człowieka Flavia Pansieri. Całe społeczności są narażone na okrutne prześladowania z powodu pochodzenia lub religii. Np:

12.06.2014 – Islamiści dzień po zajęciu Tikritu, podali, że zabili w mieście 1700 osób, „członków irackiej armii”, których przed egzekucją pozbawili mundurów i przebrali w cywilne ubrania.(ocalały świadek potwierdza masową egzekucję)

Zdjęcia satelitarne z Iraku pokazują masowe groby ofiar islamistów

3) Terror i barbarzyństwo oferowane dla wszystkich, którzy sprzeciwiają się narzucanej władzy

Bezwzględność ISIS jest wprost nie do opisania

Bezwzględność ISIS jest wprost nie do opisania

4) Powiększenie swojego Kalifatu o kolejne regiony. I tak mamy pierwsze doniesienia w tej sprawie.

ISIL planuje podbić część Europy w ciągu najbliższych pięciu lat – przedstawił Daily Mail w raporcie.

„Legalność wszystkich emiratów, grup, krajów i organizacji staje się nieważna w wyniku poszerzenia, zwiększenia władzy kalifa i przybycia jego oddziałów na ich tereny”, rzecznik ISIL, Abu Mohammed al-Adani powiedział. (link) (źródło)

370416_ISIL-map

Jak widać ambicje Państwa Islamskiego w najbliższych latach są na pewno imponujące. Za http://www.presstv.ir

5. Walka z wrogami wszelkimi możliwymi sposobami. Np: Według arabskiej telewizji al-Aan, bojownicy z Islamskiego Państwa badali możliwość produkowania oraz wykorzystania zakazanych broni masowego rażenia. Informacje na ten temat znaleziono w laptopie tunezyjskiego studenta chemii, który znajduje się obecnie w Syrii i działa po stronie opozycji.

6) Indoktrynacja dzieci w celu budowania „lepszej” społeczności islamskiej.

Np: 12.2015: Grupa ekstremistów Państwa Islamskiego udostępniła film, na którym widać, jak sześcioro dzieci zabija syryjskich jeńców wojskowych. + link (z materiałem wideo)

INDOKTRYNACJA DZIECI PRZEZ isis

this-video-shows-the-terrifying-way-the-islamic-state-indoctrinates-children

Konflikt z Al Kaidą

Niesnaski między Al-Kaidą a Państwem Islamskim, które wcześniej nosiło nazwę Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL), pojawiły się w zeszłym roku. Zawahiri nakazał tej organizacji ograniczyć działalność w Syrii w związku z oskarżeniami o przemoc wobec ludności cywilnej i innych bojowników islamskich. Zawahiri nazwał wówczas inne ugrupowanie dżihadystyczne – Front al-Nusra – oficjalną filią Al-Kaidy w Syrii, dezawuując w ten sposób ISIL. (tvn24)

Wypowiedz Aymana al Zawahiriego, obecnego przywódcy al–Qaedy, który stwierdził:

„utworzenie nowego Kalifatu oznaczać będzie punkt zwrotny w historii naszego globu – w walce przeciwko imperium Stanów Zjednoczonych i żydowskiemu panowaniu nad światem…” („the Wall Street Journal”, z dnia 30 czerwca 2014 r.).

Potęga Państwa Islamskiego to kasa.

Jeśli chodzi o siłę organizacji, wywiad ustalił, że liczba bojowników przynależących do Islamskiego Państwa jest niedoszacowana. Obecnie uważa się, że jest tam co najmniej 30 tysięcy bojowników. Islamiści są dobrze wyszkoleni i uzbrojeni.Np:

– zestrzelili w Syrii (Rakka) rządowy samolot myśliwski

Najnowszy raport amerykańskiego wywiadu opisuje ich siłę oraz w jaki sposób dżihadyści zdobywają fundusze.(…) kontrolują w sumie 11 pól naftowych. Według analityków, organizacja uzyskuje ponad 3 miliony dolarów i to w ciągu jednego dnia  -zaniżając cenę nawet o 75%(…)  nielegalnie sprzedaje antyki, jakie uda się zdobyć na terytorium Iraku. Dzięki temu zarabiają dodatkowe setki milionów dolarów. Kolejne miliony uzyskują ze sprzedaży dzieci i kobiet jako niewolnice seksualne, z kradzieży oraz wymuszania okupu za porwanych zakładników.(…) patrz: Islamskie Państwo zarabia ponad 3 miliony dolarów dziennie

Buduje się wojenna koalicja przeciw ISISScreen-Shot-2014-07-10-at-14-10-38

Po pierwsze Ameryka całkowicie się pogubiła ze swoją geopolityką na Bliskim Wschodzie. Amerykanie nigdy nie uważali że Al Kaida będzie dążyć do globalnego państwa Islamskiego (Kalifat). I tak np:

2011 – „Nasza strategia jest tez kształtowana przez głębsze zrozumienie celów strategii i taktyki Al Kaidy które wypracowaliśmy przez ostatnia dekadę. Nie mówię tu o świetlanej wizji, o globalnej dominacji Al Kaidy poprzez brutalny islamski Kalifat. TA WIZJA JEST ABSURDEM”. I nie zamierzamy budować polityki antyterrorystycznej wobec jakiejś szalonej iluzji, która się nigdy nie zdarzy„. – Gen. David Petraeus [1]

Po drugie USA aby naprawić owe błędne decyzje i wnioski rozpoczyna budowę koalicji przeci Kalifatowi. Zgłosiło się juz ok. 41 państw. Do najbardziej aktywnych po Kurdach i Irackim wojsku, oraz Amerykanach będą to najprawdopodobniej Wielka Brytania i również Francja. (choć ta ostatnia zastrzega, iz nie będzie brała udziału w akcje na terytorium Syrii).

8.08.2014 – Amerykanie przystępują do nalotów na pozycje ekstremistów w północnym Iraku.

Co ciekawe amerykanie  – jak zwrócił uwagę Max Kolonko,  teraz bombardują własny sprzęt, który zostawili rządowi irackiemu, a ten został przejęty przez państwo islamskie, gdy wojacy irakijscy uciekali w popołochu. Druga sprawa to to, iż ISIL będąca iracką Al-Kaidą bierze czynny udział w wojnie domowej w Syrii w celu obalenia władzy Assada co wspomniałem na początku artykułu. Grupa Al kaidy –  Al Nusra, zdominowała przywództwo nad rebeliantami (szczególnie reprezentowanej przez Wolną Armię Syryjską)  czyli stronę w konflikcie, którą wspierają takie kraje jak Wielka Brytania, Francja czy USA.

Syryjska Koalicja Narodowa, zrzeszająca opozycję w walce z reżimem prezydenta Baszara el-Asada i działająca z Turcji, jest wspierana i uznawana przez Zachód i kraje Zatoki Perskiej, ale ma niewielkie poparcie w samej Syrii. Zamiast niej w kraju targanym od ponad trzech lat wojną domową dominują obecnie radykalne ugrupowania islamskie, w tym IS oraz powiązany z Al-Kaidą Front al-Nusra. (TVN24)

Własnie rebeliantom owe kraje wysyłają broń!  Tak więc wspieranie rebeliantów było równoznaczne ze wspieraniem Al Kaidy o czym dobrze wiedzieli Amerykanie wysyłając im broń:

 youtube logo Syria. Rand Paul przestrzega przed uzbrajaniem rebeliantów. Przecież to Al Kaida! [06.08.2013] 

Więcej na ten temat patrz: Kim są rebelianci w Syrii?

Teraz dochodzą kolejne paradoksy, gdyż Syria- czyli rząd Assada zadeklarował chęć współpracy w walce z Państwem Islamskim. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to iż Zachód nie ukrywał że z przyjemnością obalił by Assada ustanawiając tam swoją demokrację. Jednak problem zdaje się tym większy iż, sama opozycja tzw. Syryjska Koalicja Narodowa z ( czyli de fakto Wolna Armia Syryjska)  również prosi o pomoc Obamę, by walczyć z Państwem Islamskim (nie łudźmy się, raczej by rozprawić się z ISIS w Syrii) oraz kontynuacja dążeń do obalenia rządu syryjskiego, czym zachęcają amerykanów! Jeżeli Amerykanie ponownie wesprą opozycję – a uważam że tak własnie będzie, konflikt Syryjski ponownie nabierze rumieńców, będąc pretekstem do kolejne próby obalenia Assada.

Czyli: rząd Syrii deklaruje wspólną walkę z Amerykanami (swoim wrogiem) przeciw Państwu Islamskiego, a z kolei opozycja w Syrii (kontrolowana przez Al Kaidę – ISIS i al Nusra) czyli wrogów rządu Syrii, deklarują walkę z Państwem Islamskim i…. z rządem Assada zachęcając do tego USA. Pewnie Obama przystąpi na te dwie propozycje, pieszcząc dwie pieczenie przy jednym ogniu, ups.. konflikcie.

Mało tego szaleństwa na Bliskim Wschodzie? To dodajmy do tego fakt, iż Iran – odwieczny wróg nr 1 Ameryki (i vice versa) zadeklarował chęć militarnej współpracy z USA w walce z powstałym Państwie Islamskim. I to już jest całkowity galimatias….

I własnie taka jest geopolityka. W dupie ma idee, patriotyzm czy nawet wzniosłe wydawałyby się cele (np wprowadzeniu amerykańskiej demokracji, czy bombardowanie Libii przez „dobry” Zachód), stawiając na pierwszym miejscu własne cele polityczne. To widzimy tutaj, to widzimy na Ukrainie, i de fakto w każdym większym konflikcie patrząc np. od Wiosny Arabskiej po chociażby Gruzję. Tym jest geopolityka.

Wracając do Państwa Islamskiego Amerykanie są w kropce, gdyż nie wiedzą jaki maja przyjąć plan strategiczny dla tej sytuacji. Ostrzeliwanie i naloty nic nie zdziałają, a dzihadziści mordują kolejno cywilów jak i dziennikarzy.

Obama’s New War – Caliphate – Max Kolonko Tells It Like It Is

Więcej na ten temat:

Narodziny nowego kalifatu islamskiego

Wideo:

ISIS The Start of World War III – David Icke PL 1/2 – świetny materiał. David Icke łączy powstanie ISIS  z wentualną eskalacją i konfliktem na skalę światową za którym ma się rozpocząć III Wojna Światowa. ISIS ma być przyczynkiem owej wojny a winowajcą Izrael. Wynikiem tych działań ma być porządek z owego chaosu czyli NWO. Posiłkuje się listem Alberta Pike skierowanym do Iluminata Giuzeppe Mazzini w której opisuje 3 etapy wojen światowych którego wynikiem będzie własnie ten nowy globalny system rządu: jedno światowe społeczeństwo z jedną władzą i armią która zapewniłaby, iż  by więcej tragedia wojny światowej nie miała mieć miejsca.

Co ciekawe:

Z ostatnich rewelacji Edwarda Snowdena wynika, że organizacja została utworzona przez Izrael i Stany Zjednoczone. (źródło)

Ripsonar

————————————————————————

1 –  Obama/Assad – What Red Line? Jaka Czerwona Linia?- Max Kolonko Telling It like It Is czas od. 1.25 min.