Sibel Edmonds, przedstawia manipulację głównych mediów dotyczącą sytuacji w Syrii.

Sibel Edmonds

Sibel Edmonds

Edmonds, aktywistka i była tłumaczka FBI, autorka książki „Classified Woman”, w tekście na swoim blogu z końca Listopada 2011 podaje przykład dwóch informacji prasowych służących wojennej propagandzie i konfrontuje je z informacjami z mediów niezależnych i swoich źródeł. Według niej zbiegły z Syrii pułkownik Al Asaad współpracuje z NATO na terenie tureckiej bazy w Incirlik i zajmuje się przerzucaniem broni do Syrii, organizacją wojny informacyjnej przeciwko rządowi, ponieważ dysponuje pewnym zaufaniem wśród protestujących oraz szmuglowaniem wywiadowców i wojskowych przez granicę a także nocnych zrzutów z powietrza. Tajny obóz szkoleniowy NATO na terenie tej bazy zaczął działalność w okresie Kwietnia-Maja 2011 w celu zorganizowania bazy dla przeciwników rządu Syrii. Odtąd oprócz Al Asaada kilku innych wyższych oficerów wywiadu i wojska zostało zrekrutowanych. Cotygodniowe operacje szmuglowania broni przez NATO są organizowane od Maja. W bazie jest również centrum wojny informacyjnej przygotowujące propagandę skierowaną do przeciwników rządu w Syrii w oddziałach wojska i wywiadu. (link)

 

 

 

Lingwistka FBI: Bin Laden pracował dla USA do 9/11 (link)

Była tłumaczka FBI, Sibel Edmonds w wywiadzie radiowym oświadczyła, że Stany Zjednoczone utrzymywały „bliskie stosunki” z Bin Ladenem i Talibami również po upadku Związku Radzieckiego aż do zamachów 11 września 2001r.

“Posiadam informacje o sprawach, o których nasz rząd nas okłamywał. Wiem na przykład, że rzekome zerwanie bliskich stosunków z Bin Ladenem i Talibami to kłamstwo, które bardzo łatwo można dowieść na podstawie informacji utajnionych w mojej sprawie. Utrzymywaliśmy bliskie stosunki z tymi ludźmi i dotyczyły one Azji Środkowej, przez cały czas aż do 11 września 2001r.” – powiedziała Edmonds na antenie radia KTLK z Los Angeles.

sibel-edmonds2-259x391

Książka Eddmonds pt. „Classified Woman”

Te „bliskie stosunki” znaczyły wykorzystywanie Bin Laden do operacji w Azji Środkowej oraz w zamieszkałym głównie przez Ujgurów rejonie Sinkiang w Chinach. Operacje te polegały na wykorzystywaniu Talibów w ten sam sposób, jaki to miało miejsce podczas wojny sowiecko-afgańskiej, czyli zwalczanie wrogów rękami „pełnomocników”.

Jak twierdzi Edmonds odbywało się to za pomocą Turcji. Celem tych operacji miało być zapewnienie USA kontroli nad ogromnymi złożami gazu i ropy w Środkowej Azji jak i pozyskanie nowych rynków zbytu dla broni i sprzętu wojskowego. Problem polegał jednak na tym, iż USA nie mogły być bezpośrednio zamieszane w te operacje, aby uniknąć: ludowych rewolt w regionie (Uzbekistan, Azerbejdżan, Kazachstan, Turkmenistan) oraz poważnych reperkusji ze strony Chin i Rosji. Rozwiązaniem było wykorzystanie Turcji i odwołanie się do wrażliwości na pan-tureckie ideologie jeszcze z czasów Imperium Otomańskiego. Turcja, będąca członkiem NATO, cieszy się o wiele większym zaufaniem w regionie niż USA. Większość ludności Azji Środkowej ma bardzo zbliżony język, kulturę i dziedzictwo do Turcji. Turcy zaś wykorzystywali Talibów i Al-Kaidę odwołując się do ich marzeń o pan-islamskim kalifacie.

Mimo iż Sibel Edmonds wspomniała o operacjach w rejonie Sinkiang w Chinach, ogranicza swój komentarz na temat obecnej sytuacji tamtejszych Ujgurów do krótkiej uwagi: “our fingerprint is all over it.” Jednakże Eric Margolis, znany dziennikarz i pisarz, specjalista od Azji Środkowej twierdzi, że Ujgurzy w obozach treningowych w Afganistanie byli szkoleni przez Bin Ladena by walczyć z komunistyczną ludnością Chińską w Sinkiang. Miało się to odbywać za wiedzą i wsparciem CIA, na wypadek wojny z Chinami.

O Sibel Edmonds świat usłyszał kiedy to w styczniu 2008r. na pierwszej stronie niedzielnego wydania The Times oświadczyła, że w zamian za łapówki funkcjonariusze rządu USA mieli pozwalać na działalność zagranicznych szpiegów, pranie brudnych pieniędzy i handel materiałami nuklearnymi. W aferę zamieszane być miały tajne służby Pakistanu, mające powiązania z islamskimi radykałami i terrorystami.

Edmonds utrzymuje, że FBI prowadziło od 1996 r. operację kontrwywiadowczą, której celem była Rada Amerykańsko-Turecka (ATC). Organizacja ta, miała na celu promowanie interesów Ankary w Kongresie. Funkcjonariusze FBI podejrzewali, że ATC zdobywa przynajmniej część swych funduszy z handlu narkotykami, a pieniądze te przeznacza także na korumpowanie parlamentarzystów i urzędników administracji. Sibel zapoznała się z treścią nagranych przez FBI rozmów telefonicznych, z których wynikało niezbicie, że amerykańscy dygnitarze w zamian za korzyści materialne przymykają oczy na poczynania tureckich dyplomatów, zdobywających supertajne informacje o amerykańskim programie nuklearnym. Turcy zaś często działają na zlecenie pakistańskich służb specjalnych ISI. Tureccy i pakistańscy agenci następnie urządzają licytację – sprzedają tajemnice Stanów Zjednoczonych temu, kto gotów jest za nie najwięcej zapłacić.

O swoim odkryciu Edmonds najpierw poinformowała przełożonych, a kiedy to nie przyniosło rezultatu, zwróciła się do dwóch agencji Departamentu Sprawiedliwości. W odpowiedzi rozkazano jej poddać się testowi na wykrywaczu kłamstw. Wynik testu nie świadczył, że Edmonds kłamie. Mimo to w marcu 2002r. została zwolniona z FBI. Kiedy adwokat byłej tłumaczki zaczął się domagać wydania dokumentów, które stały się przyczyną zwolnienia, prokurator generalny John Ashcroft zarządził całkowitą blokadę informacji. Potem federalną blokadę informacji ze względu na bezpieczeństwo państwa wprowadził także Departament Sprawiedliwości, przy czym utajniono nie tylko dokumenty FBI, lecz także treści wystąpień Sibel Edmonds przed komisją ds. sprawiedliwości Senatu USA oraz komisją badającą okoliczności zamachów z 11 września 2001r.

Przez pięć lat daremnie próbowała skłonić Kongres do wszczęcia dochodzenia w tej sprawie, nie informując mediów. W listopadzie 2007r. przeczytała jednak raport, z którego wynikało, że jeden z przywódców Al Kaidy, Louai al-Sakka, szkolił w bazie wojskowej w Turcji terrorystów samobójców, późniejszych uczestników zamachów z 11 września 2001r. Wtedy postanowiła zaalarmować opinię publiczną.

Broń atomowa

Zeznania Sibel Edmonds w tej sprawie, opublikowano w London Times.  Informacje te opierają się na podsłuchu FBI rozmów telefonicznych wysokich urzędników USA, z agentami obcych służb. Ujawniła jak obcy wywiad otrzymuje z terenu USA informacje wojskowe i nuklearne. Wielogodzinne nagrania rozmów telefonicznych wykazują, jak wysoko postawieni urzędnicy są przekupywani przez agentów, na przykład, tureckiego wywiadu, którzy sprzedają nabyte informacje na przykład Pakistanowi.

Zdaniem Sibel Edmonds, szpiegowska sieć potrafiła zdobywać dane z każdej agencji atomowej w USA. W tym procederze uczestniczyć mieli także izraelscy wywiadowcy, przeważnie doktoranci. Pewien wysoki rangą funkcjonariusz Departamentu Stanu załatwiał im certyfikaty bezpieczeństwa, toteż mogli zatrudniać się w ośrodkach badań nuklearnych, m.in. w słynnym centrum atomowym w Los Alamos w Nowym Meksyku. Pismo London Times poinformowało, że Marc Grossman, były ambasador USA w Turcji, obecnie wicedyrektor firmy konsultacyjnej „The Cohen Group,” jest jednym z łapówkarzy wskazanych przez Sibel Edmunds, która twierdzi, że międzynarodowi przemytnicy technologii nuklearnej z USA, mają powiązania z wywiadami Turcji, Izraela i Pakistanu. Z owych źródeł skorzystał m.in A.Q. Khan, „ojciec bomby nuklearnej” Pakistanu, oraz handlarz bronią nuklearna na rzecz Korei Północnej, Libii i Iranu.  (link)

Kontynuacja Operacji Gladio

Gladio B: Pochodzenie tajnych islamskich najemników terrorystycznych NATO

1. Gladio A przeprowadzało akcje terrorystyczne w Europie. Gladio A zatrudniało wielu byłych nazistów. Gladio B należące do CIA zrobiło 9 11. Gladio B używa faszystowskich muzułmanów. Gladio A i Gladio B współpracują z różnymi rodzajami mafii.”Aż do wydarzeń 9/11, większość operacji heroinowych szła przez Rosję … “Po 9/11, kontrola nad tym biznesem przechodzi w ręce NATO.“Z chwilą przejęcia przez nich afgańskiego maku, produkcja ekspoloduje do ogromnych rozmiarów”

Gladio B używa Ajmana Al-Zawahiri’ego “znanego jako mózg stojący za Al-Kaidą” Według Sibel Edmonds, NATO, poprzez Gladio, ściśle współpracowało z Zawahirim i Bin Ladenem

2. CIA pozbyła się niektórych faszystowskich generałów tureckich, który pracowali dla Gladio A, i który zajmowali się realizacją terroru Ergenekon oraz operacji narkotykowych. CIA zatrudnia obecnie islamskich Turków, powiązanych z tureckim premierem Erdoganem.

3. “Próby terroru Ergenekon w Turcji są …operacją wspieraną przez USA …Gladio B “Sibel Edmonds mówi, że tak, na 100% …“Tureckie wojsko” nie można nawet się wysikać bez zgody Stanów Zjednoczonych. “To się dzieje wszędzie w taki sam sposób, nawet Iran, dlaczego upadł Szach? “USA uważało, że przyszedł na to czas, że to gra „fair”.

4. “W 2002 roku doszło do przeskoku władzy do obozu AKP (partia islamistów) pod rządami Erdogana.

“Istniała obawa, że generałowie Gladio stali się ogromnym zobowiązaniem i ciężarem dla USA i chcieli, aby nowy rząd turecki się nimi zaopiekował, czyli wykluczył ich albo poprzez aresztowania albo zabójstwa”„To czas, gdy niektórzy gracze Planu A (nacjonalistyczne Szare Wilki) rozpoczęli masowe wyjazdy do Rosji”

Osama bin Laden, część Gladio B, w zasobach CIA

“Będąc pod groźbą aresztowania lub zabójstwa we własnym kraju, część tureckich agentów Gladio A dostało azyl polityczny w Rosji …“W zamian za to, byli w stanie dostarczyć informacji na temat Czeczenii dla Rosjan.“Ci tureccy członkowie Gladio A (generałowie) następnie zostali przeszkoleni przez rosyjskie FSB (wywiad, następca KGB), a w 2003 r. i 2004 r., doszło do dość licznych zabójstw czeczeńskich przywódców w Stambule!“Było wiele zamachów za granicą, które przyciągnęły wiele uwagi w międzynarodowych mediach, ale bardzo mało było ich w Ameryce” Salem bin Laden, który pracował dla CIA w operacji Iran-Contra.

5. “Edmonds wskazuje, że było kilku Bin Ladenów pracujących dla ambasady Arabii Saudyjskiej w Stanach Zjednoczonych, jak również współpracował z nią Fethullah Gülen”(Gulen jest liderem frontowej organizacji CIA, jaka jest wszechmocna w Turcji i która ponoć jest zaangażowana w transakcje heroinowe)

6 “Za tureckim wojskiem były zawsze ugrupowania para-militarne lub ultra-nacjonalistyczne grupy”„Grupy te miały swoich Ojców Chrzestnych lub ‘Babów’ handlujących narkotykami…“NATO … wyciągało tych facetów z więzienia … żeby z ich użyciem handlować prochami, wykonywać operacje fałszywych flag, zabójstw i mordów…”

7. “Abdullah Çatli był w więzieniu o zaostrzonym rygorze.“Uciekł helikopterem, który był własnością NATO!“Çatli następnie pokazał się w Londynie w 1989, gdzie otrzymał brytyjskie obywatelstwo!“Potem przybywa do Stanów Zjednoczonych, konkretnie do Chicago w latach 1990-1991, gdzie otrzymuje zieloną kartę …“Był mocno zaangażowany w organizowanie działań terrorystycznych na obszarze zachodnich Chin znanych jako Turkiestan przed swoją śmiercią…“W 1996 roku, Çatli zginął w wypadku samochodowym w Susurluk, Turcja.“W samochodzie wraz z nim był szef policji, wpływowy członek parlamentu i kochanka Çatliego, była królowa piękności…

przygotował: Pluszowy Miś

Dodatkowe materiały:

Sibel Edmonds Documentary – Kill the Messenger

Ripsonar