Ale się narobiło. Amerykanie faktycznie spróbowali przygotować grunt do przewrotu 2.0 w Wenezueli. I choć wydaje się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane i stłumione w zarodku, może się jeszcze tu sporo wydarzyć.

W skrócie: USA wpadła na pomysł, że jak nie przewrót wykorzystując argument pomocy humanitarnej to może wojna z narkotykami pomoże do obalenia Maduro. Stwierdzili bowiem, że Maduro i jego rząd to najwięksi handlarze narkotykowi, dystrybutorzy i typy z pod ciemnej gwiazdy w regionie Karaibów za pewne. O Kolumbii cicho, bo funfel Waszyngtonu. Guaido zapowiedział reaktywacje nawoływań do rewolty. Jeszcze w październiku 2019 roku podpisał umowę na przewrót z kolesiem mającym firmę ochroniarską ale dziwnym trafem powiązanym z Białym Domem i panem Trampkiem. No więc ex komandos wczuł się w rolę, wyszkolił 3 setki dezerterów z Wenezueli w Kolumbii i huzia na juzia, że tak powiem. 3.05.2020 Operacja Gedeon stała się faktem, tyle że zanim się nie rozpoczęła na dobre, już w dwie doby szlak jej misterny plan trafił. Wywiad, zdrada spytacie? Nie wiadomo. Ważne jest to, że grupy szturmowe w łodziach, które miały wylądować w Wenezueli by w 96 godzin ruszyć na Caracas i obalić Maduro… trafiły albo już przygotowane siły bezpieczeństwa Wenezueli albo.. rybaków Smile. 1 grupa została wybita, z 10 osób przeżyło 2. Następnego dnia druga grupa poddała się bez walki z jednym z szefów całej operacji. Rozpoczęto masowe aresztowania i przeczesywanie terenów przybrzeżnych. Siła uderzeniowa podzielona na małe grupy liczące ok 60 osób (choć inni członkowie mówią od 200 – do 300 zaangażowanych) straciła impet. Mało tego, aresztowano amerykańskich najemników. A to już ciekawie się robi. Przygotowanie do zamachu stanu za trochę ponad 200 mln dolarów (które tak właściwie do wykonawcy nawet nie nie trafiły, co nieborak wypomniał podczas wywiadu) nic nie dało. Ale kto bogatemu zabroni? Przecież to wenezuelskie pieniądze odebrane przez rząd USA panu prezydentowi Maduro i przekazane pacynce Guaido. A ten może szastać jak chce i może…. No i o…..

A teraz szczegóły, jak kto lubi trochę poczytać:) Zapraszam.

03.05.2020Wenezuelskie siły zbrojne i policja udaremniły próbę inwazji morskiej przez najemników próbujących dostać się do kraju drogą morską z sąsiedniej Kolumbii w pobliżu miasta portowego Macuto w stanie La Guaira, 20 mil na północ od Caracas, o czym poinformował wenezuelski minister spraw wewnętrznych Nestor Reverol.

„Chcielibyśmy poinformować krajową i międzynarodową społeczność, że wcześnie rano, 3 maja 2020 r., grupa terrorystycznych najemników przybywających z Kolumbii podjęła próbę inwazji morskiej, której celem jest zamach terrorystyczny w naszym kraju, zabicie przywódców rządu rewolucyjnego i zwiększyć spiralę przemocy, wywołać chaos i zamieszanie wśród ludności, a tym samym podjąć próbę nowego zamachu stanu ”- powiedział Reverol w niedzielnym poranku w telewizji wenezuelskiej. Według ministra spraw wewnętrznych najemnicy „próbowali przybyć do kraju szybkimi łodziami na wybrzeżu Ojeda, ale dzięki szybkim i skutecznym działaniom naszych sił zbrojnych i policyjnej grupy zadaniowej niektóre zostały zniszczone, a inne są teraz przejęte– dodał.

Według urzędnika skonfiskowano broń i urządzenia komunikacyjne, zaś lokalne media podały, że z całej grupy, 8 osób zabito, a dwóch innych schwytano. Jednym z schwytanych to współpracownik amerykańskiego DEA! Ale o nim jak narazie jakoś cicho.

Tego dnia ukazało się wideo informujące, że rozpoczęła się „Operacji Gedeon”.

geawrfeasgwAntonio Jose Sequea, którego Goudreau (o nim dalej) identyfikuje jako dowódcę operacji, pojawia się na plaży otoczony przez silnie uzbrojonych żołnierzy. Sequea ma niebieską opaską na ramieniu podobną do tych, noszonych przez zbuntowanych żołnierzy FANB, którzy brali udział w zeszłorocznym nieudanym puczu z 30 kwietnia kierowanym przez lidera opozycji Juana Guaido. Sequea wzywa Wenezuelczyków do rebelii.

Kapitan Gwardii Narodowej Antonio Sequea Torres, dowódca zespołów szturmowych operacji Gideon, którego misją jest położenie kresu tyranii, uciskowi i narzuceniu wolności oraz przywrócenie demokracji ludności Wenezueli”. Sequea wzywa swoich braci w broni tj. wojska i policję, aby przyłączyli się przeciw rządom Maduro! WIDEO. Potwierdza, że „17 zespołów szturmowych, każdy ze swoim dowódcą na czele i wsparciem międzynarodowych sojuszników, zmierzają do osiągnięcia swoich celów”.

Sequea to były kapitan Gwardii Narodowej Wenezueli, który wziął udział w nieudanej próbie zamachu stanu 30. 04.2019 r. a następnie uciekł do Kolumbii.

tyrhtrhDużo sobie tak właściwie nie powojował, bo z całą swoją drużyną dzień później został pojmany i uwięziony WIDEO. (O czym dalej) Materiał Sequea pokazuje poszczególne grupy w pełnym rynsztunku taktycznym, które mają brać udział w operacji. Wśród nich jest grupa Colina, która jako pierwsza skonfrontowała się z siłami rządowymi.

Kim jest Robert Colina?

EXGqQELXYAAb_ha

Robert Colina

To kapitan, który opuścił szeregi Gwardii Narodowej Wenezueli, przyłączył się do konspiratorów wspieranych przez USA, działał jako część grupy najemników w Kolumbii, których szkolono w specjalnych obozach. Znany pod pseudonimem Pantera, był zaangażowany w transfer broni w ramach operacji zamachu stanu przeprowadzonej przez emerytowanego generała wenezuelskiego Cleavera Alcalu Cordonesa z 2019 r. powiązany z działalnością przestępczą pana Guaido.

30 kwietnia 2019 r. to data tzw. zamachu zorganizowanego przez lidera opozycji Juan Guaidó – który dzięki wsparciu licznych państw w tym Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, uznających go za prawowitego tymczasowego przywódcę Wenezueli, starał się wywołać powstanie wojskowe tj. „Operacja Wolność”. Wysiłki zakończyły się fiaskiem, Maduro pozostał u władzy, a renegaci musie ratować się ucieczką do Kolumbii.

Patrz: Nowy przewrót Guaido w Wenezueli? Analiza wydarzeń.LINK

W marcu 2020 r. rząd wenezuelski oskarżył Colinę o planowanie zabójstwa najwyższych urzędników Caracas w ramach paramilitarnych działań Alcali w Kolumbii.

Aha. W wywiadzie dla dziennikarza Napoleona Bravo 4 maja Javier Nieto Quintero – jeden z liderów wspomnianej Operacji Gedeon – potwierdził, że członek jego zespołu, Robert „Pantera” Colina, zginął podczas nalotu 3 maja.

Kolejna grupa u wybrzeży Wenezueli!

EXMkagGXgAE-1p7

04.05.2020Kolejna grupa z 8 osobami próbująca wpłynąć motorówką w Chuao w stanie Aragua do Wenezueli zostaje przechwycona. (moment aresztowania) Byli mocno zaskoczeni, o czym świadczy fakt, że rząd Wenezueli posiada informatorów albo tu w Kolumbii,  a może u źródła na Florydzie. Czas pokaże.

EXMTn3kWsAA1WGTJak już wspomniałem, jednym z zatrzymanych jest Sequea Torres, który jak sam się przyznał, był „dowódcą zespołów szturmowych operacji Gedeon”!

EXM7Pv8WAAQYR-S

Inne osoby w grupie są równie ciekawe. Otóż wśród złapanych jest Adolfo Baduel, syn byłego sekretarza obrony gen. Raúla Isaíasa Baduela, który został aresztowany za Chaveza za korupcję, masowe malwersacje i nadużycie władzy.  Adolfo (pseudonim Simon) już wcześniej pokazał, że do tolerowania władzy mu daleko. Na poniższym zdjęciu pozuje z grupą najemników szkolonych w obozie w Kolumbii. Wyraża przy tym swoje radykalne zdanie nt. dyktatorskich rządów Maduro. 

EXMi42fWAAA7joBTeraz, gdy został pojmany, najwyraźniej strach go obleciał, bo zaczął zeznawać a przecież jeszcze na dobre się z nim na przesłuchaniu nie zajęli. Poinformował np. że amerykanie z grupy należą do zespołu bezpieczeństwa Trumpa! WIDEO

No właśnie. Wśród grupy jest dwóch Amerykanów, co mocno podgrzało atmosferę. Wg informacji rządowych to ex amerykańscy komandosi, żołnierze sił specjalnych marynarki USA: Luke Alexander Denman i Aaron Barry pracujący dla prywatnej firmie ochroniarskiej Silvercorp USA! WIDEO:

Jeden z nich – Luke Alexander Denman (zaznaczony na czerwono poniżej) to prawdziwa szycha.

EXOeo-vWoAEZq29

Ma osobiste kontakty z otoczeniem Trumpa za pośrednictwem Secret Service. (poniżej zdjęcie z publicznego wystąpienia Trumpa z listopada 2018 r. które miało miejsce w Karolinie Północnej)

EXRWfnGX0AIsaBV

Kolo, były „zielony beret” pracował jako starszy oficer tajnych służb w Białym Domu i osobiście kontaktował się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Trumpa. Wg jego biografii.

  • Od 2001 r. – brał udział w misji w Afganistanie.
  • Od 2005 r. – część pierwszego dowództwa antyterrorystycznego w Iraku.
  • Od 2009 r. Pracował jako szef tajnych służb w Libii.
  • Od 2013 r. pracował w Syrii.
  • Od 2018 r. Pracował jako pracownik tajnych służb wysokiego szczebla w Białym Domu.
  • W 2020 roku wyjechał do Wenezueli, a teraz nieborak wpadł:) Gruba sprawa….

Poniżej zobaczmy ich przechwycony turystyczny ekwipunek podręczny owych panów. Najemnicy za pewne chcieli na miejscu przebrać się w mundury wenezuelskiego wojska, aby ułatwić im wejście do Caracas i tworzyć większe zamieszanie w strukturach militarnych. Co znamienne na zdjęciu widać, że jedna z kamizelek jest z naszywką amerykańskiej flag! Ups…

EXNalA8XQAElz6h

Identyfikacja 2 najemników firmy Silvercorp patrz TU!

I tutaj zaczynają się pojawiać jeszcze bardziej niebywałe wręcz informacje, bo o tych ludzi upomniał się szefuncio Silvercorp tj. Jordan Goudreau. I to w jakim stylu!

Jordan Goudreau, założyciel firmy ochroniarskiej Silvercorp USA

Jordan Goudreau, założyciel firmy ochroniarskiej Silvercorp USA

04.05.2020Późnym wieczorem na Twitterze, kilka godzin po tym, jak rząd Maduro poinformował, że udaremnił wspieraną przez USA „inwazję” morską w pobliżu głównego międzynarodowego lotniska w Wenezueli – Jordan Goudreau potwierdził, że jego „firma” kieruje tajną operacją wojskową przy wsparciu przywódcy opozycji wenezuelskiej Juana Guaido w zamachu stanu przeciw Maduro tzw. „Operacja Gedeon”.

W materiale Goudreau w towarzystwie Javiera Nieto (emerytowany kapitan armii wenezuelskiej, przeciwny rządom Maduro) stwierdzili, że działania operacyjne rozpoczęto i są w toku.  Co intrygujące dochodzenie przeprowadzone szybciutko przez amerykańskie media tj. Associated Press wykazało, że para pracowała nad szkoleniem dziesiątek wenezuelskich żołnierzy dezerterów w tajnych obozach w Kolumbii.

image-3-2

Wspominając o Guaido warto nadmienić, iż parę dni wcześniej tj. 01.05.2020 nawołuje prezydenta Maduro (rok po nie udanej próbie wzywania do rebelii) do rezygnacji i ponownie apeluje do Wenezuelczyków i wojska do rebelii, przekonując, że pewne grupy wojskowych są już po jego stronie! Doprawdy co za przypadek! (to samo mówi Bolton w USA)

Wracając do Goudreau. W obszernym raporcie Associated Press stwierdzono, że Jordan odegrał wiodącą rolę w planie inwazji na Wenezuelę kierowaną przez wenezuelskiego emerytowanego generała dywizji  Clivera Alcala. Goudreau był odpowiedzialny za szkolenie kontyngentu 300 dezerterów armii wenezuelskiej, którzy mieli wjechać do Wenezueli i przejąć stolicę w ciągu 96 godzin. (Operacja Gedeon)

Goudreau założył prywatną firmę ochroniarską Silvercorp USA w 2018 roku, a w 2019 postanowił wykorzystać obsesję Donalda Trumpa do obalenia Maduro. Raport mówi, że Goudreau skontaktował się z Clíverem Alcalą, który przyznał się do spisku przeciwko Maduro. Podobno powiedział Goudreauowi, że w pobliżu granicy Kolumbii z Wenezuelą czekają trzy obozy chętnych dezerterów do wojaczki, a Amerykanie proponowali szkolenie ich do „operacji szybkiego uderzenia” w celu zabicia Maduro.

Chodzi tu o wydarzenia z 23 lutego 2019 roku, gdy ową opcję siłowego rozwiązania sprawy zaplanowaną przez Alcalą, a organizowaną –  wychodzi na to, że przez Goudreau miała zostać wdrożona, ale w ostatniej Kolumbia nie wyraziła zgody na te działanie. Pisałem o tym tu: Nie myliłem się. 23 luty miał być faktycznie krwawą prowokacją! Dzień wcześniej odbył się koncert charytatywny „Wenezuela Aid Live” w Cúcuta w Kolumbii, mieście w pobliżu granicy z Wenezuelą. To właśnie tam pojawił się Guaido i prezydent Kolumbii. Kto ich ochrania spytacie? Pan Goudreau!

EXSI9usWAAErF6k

A jak się Pan Guaido z Wenezueli do Kolumbii przedostał? Jak pisałem TU (pkt.10.7):

12.09.2019 Wyciekły zdjęcia Guaido jak się brata z szefami grupy paramilitarnej zaangażowanej w handel narkotykami, którzy pomogli mu przekroczyć granicę wenezuelsko-kolumbijską w dniu 23.02.2019 r.* aby mógł wziąć udział w koncercie Richarda Bransona „Venezuela Aid Live” w Cucucie, co tym bardziej dyskredytują go w oczach Wenezuelczyków.

Także w lutym 2019 r. (co dopiero teraz staje się to wszystko dla mnie o wiele jaśniejsze) władze międzynarodowego lotniska Arturo Michelena w Walencji w Wenezueli poinformowały o przejęciu dziesiątek broni i innych materiałów wojennych w samolocie lecącym z Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych rzekomo pod szyldem niesieniu pomocy humanitarnej. Patrz: Amerykański przemyt broni do Wenezueli.

Wracając do tematu obecnie ową opcję siłową – Operacja Gedeon wprowadzono w życie!

Wg Goudreau celem misji było zorganizowanie nalotu transgranicznego, który zakończyłby się aresztowaniem pana Maduro!

Terroryści mieli drogą morską wejść na ląd, gdzie czekały na nich przygotowane wcześniej samochody i sprzęt. Następnie, opierając się na lokalnych sieciach i kontaktach, grupy miały rozpocząć zabijanie przywódców cywilnych i wojskowych w Wenezueli, aby przygotować tym samym drogę do zamachu stanu i obalenia prawowitego prezydenta.

Kolejne aresztowania

05.05.2020 – Służby aresztowały kolejne 2 osoby. Zatrzymano ich w Puerto Cruz, La Guaira – byli funkcjonariusze policji. Nosili między innymi kamizelki i sprzęt komunikacyjny.

EXGSu1nWoAMTgMI

EXG3E-CX0AYZtA-

Mamy więc do czynienia z operacją na duża skalę, której celem jest ponownie (choć teraz mniej finezyjnie niż w 2019 r.) próbę dywersji przygotowaną przez prywatną firmę z Florydy z powiązaniami z interesami rządowymi dające możliwość kolejnej próby obalenia prezydenta Maduro. Służby wojskowe i wywiad wenezuelski, jak widać odrobiły lekcję i były bardzo czujne co widać po sukcesach na plażach. Co będzie dalej?

Moim zdaniem może być gorzej, bo rząd Maduro ma amerykańskich wojaków, ex, w służbie, najemników, czy nie daj po cywilu, a może i z CIA.. wszystko jedno.. mają ich, więc Trump to wykorzysta. Oficjalnie na pewno się od tego odetnie (właśnie to zrobił) ale faktem jest, że USA stoją za tymi działaniami, a machina przecież ruszyła pełną parą.

EXQ2ffYXsAYtnBt

Aktualizacja. No nie wierzę, he, he…. Jak się okazuje Jordan Goudreau na pewno był oficerem bezpieczeństwa prezydenta USA Donalda Trumpa przynajmniej w 2018 roku!  Poniżej zdjęcia na których jasno w takim razie wynika, iż prywatna firma wojskowa, która przypomnę podpisała papiery z Guiado, aby obalić prezydenta Maduro, zapewniała bezpieczeństwo dla samego Donalda Trumpa na wielu wiecach! Takie rzeczy tylko w USA 🙂 

EXSA9-oWAAEWDKC

EXSA9-yXsAA3FCs

EXSA9-oXsAA8Zui

Dodatkowe tropy USA

Po pierwsze parę tygodni temu USA ogłosiła nagrodę za pojmanie Madura lub jego najbliższych urzędników podciągając wszystko pod … uwaga.. biznes narkotykowy! Dlatego obecna operacja Gedeon została zaplanowana jako kontynuacja tej retoryki – pod pretekstem „kampanii antynarkotykowej”.

cover_justice_dept

To dlatego przewodniczący wenezuelskiego Narodowego Zgromadzenia Konstytucyjnego Diosdado Cabello powiedział, że jeden z zatrzymanych był agentem amerykańskiej administracji ds. egzekwowania narkotyków (DEA).

Po drugie już w czwartek 30.04.2002 USA po cichu mobilizuje się właśnie do wojny narkotykowej, tzn niby z kartelami, ale to już kosmetyka dla publiki.

Po trzecie w pobliżu Wenezueli stoi amerykańska flota. Tych działań już jest nadto aby nie zdawac sobie sprawy co się dzieje. I to mnie bardzo niepokoi, nawet jeżeli Wenezuela wychwytuje tych desantowców. Wg informacji Carla Angola około 200 żołnierzy miało brać udział w rozpoczęciu operacji Gedeon, w której, jak sam Goudreau czy Torres powiedzieli mają przyłączyć się do rebeliantów. A to potęguje teoretycznie skalę potencjalnych wrogów Maduro działających już w kraju.

To tyle co udało mi się na szybko zebrać. Za pewne ten temat jeszcze poruszę.

Ripsonar News


  1. https://colonelcassad.livejournal.com/5841799.html?utm_source=3userpost
  2. https://colonelcassad.livejournal.com/5839149.html