W tej części zajmę się zeznaniami pojmanych terrorystów oraz nagrań potwierdzających bezpośrednie zaangażowanie USA.

1. Luke Denman, amerykański najemnik, pracujący dla firmy Silvercorp został schwytany w grupie podczas aresztowania drugiej łodzi z 04 maja. 6.05.2020 Denman złożył zeznania (wideo), wg których grupa miała na celu porwanie prezydenta Nicolasa Maduro!

Luke Denman

Za wszystkim stał Departament Stanu, a obalenie dyktatora zlecił prezydent Trump! Potwierdził kontrakt Guaido z szefem Sillvercorp –  Jordanem Goudreau.  Zeznał, że pracuje jako najemnik dla Silvercorp, prywatnej firmy ochroniarskiej z Florydy prowadzonej przez Jordana Goudreau. Operację zaplanowano w grudniu 2019 r., kiedy Goudreau skontaktował się z nim w sprawie „projektu wenezuelskiego” i zaoferował „pracę”.

Przyleciał do Kolumbii w połowie stycznia, gdzie początkowo prowadził szkolenie dla wenezuelskich bojowników w pobliżu Riohacha (miasta położonego 55 mil na zachód od granicy z Wenezuelą). Za swoją pracę Luke i jego partner Airon Berry mieli otrzymać od 50 000 do 100 000 USD w zależności od powodzenia operacji. Jego zadaniem już podczas akcji było zorganizowanie uprowadzenia prezydenta Wenezueli Maduro i jego wywiezienia do Stanów Zjednoczonych, gdzie miał być sądzony jak generał Noriega. Podczas operacji zaplanowano zajęcie lotniska w Caracas, umożliwiając wywiezienie Maduro z Wenezueli prywatnym samolotem. Denman powiedział, że Trump był świadomy operacji, a kontrakt na 212 milionów dolarów z Guaido na przewrót został podpisany na jego rozkaz, zaś szef Sillvercor Jordan Goudreau dostarczył broń i amunicję na operację.

Zaznaczę, że jeszcze tego samego dnia sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że Waszyngton zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić dwóch zatrzymanych Amerykanów! „Jeśli reżim Maduro zdecyduje się ich zatrzymać, użyje wszystkich narzędzi, aby spróbować ich odzyskać” – ostrzegł. Zastanawiające stwierdzenie, nieprawdaż?

2. Airon Berry również został schwytany w grupie z drugiej łodzi 04 maja. 07.05.2020 – Wenezuelskie media publikują zeznania (wideo) Berry’ego.

Airon Berry

Berry potwierdził fakt udziału amerykańskiego kierownictwa w próbie zorganizowania zamachu stanu i potwierdził kontrakt Guaido z szefem Silvercorp Jordanem Goudreau. Berry był odpowiedzialny za koordynację działań rozmieszczonych grup Goudreau, który był odpowiedzialny za całą operację. Berry potwierdził również, że celem było schwytanie i zabranie Maduro do Stanów Zjednoczonych, ale jeśli to się nie powiedzie, Maduro miał zostać zabity. Berry ujawnił, że celem amerykańskich terrorystów, oprócz pałacu prezydenckiego Miraflores, była siedziba wenezuelskiej agencji wywiadowczej SEBIN. W przypadku udanego schwytania lotnisk Maiquetia i lotniska wojskowego La Carlota, samoloty miały przybyć ze Stanów Zjednoczonych, aby odebrać schwytanego Maduro lub zabrać wykonawców po jego śmierci.

Tak więc moim zdaniem z zeznać kluczowych pojmanych dwóch amerykańskich najemników, ex żołnierzy sił specjalnych pracujących bezpośrednio dla Jordana Goudreau wynika, że:

  1. USA stoi za akcją, a celem misji było porwanie Maduro dla potrzeb narkotykowego procesu w Stanach Zjednoczonych.
  2. Kontrakt Guaido z Silvercorp wsp. przewrotu jest faktem
  3. Silvercorp miała zorganizować broń, a Goudreau koordynować cała akcję

A to mocno przeczy oficjalnej retoryce USA. Świetnie to ujął Mehdi Hasan w art. The “Coup” Attempt in Venezuela Seems Ridiculous. But Don’t Forget — Regime Change Is the U.S. Goal„. odwracając na chwilę narrację w której to najemnicy wenezuelscy zostali złapani na plaży USA. I jakby zareagował rząd USA na takie działanie. Świat jakoś tego nie dostrzegł tego porównania, a szkoda. Bo pokazuje jak boimy się Białego Domu i jego nikczemnej gry kontroli świata oczywiście wg własnych reguł i praw. Wenezuela była na celowniku od prawie 2 dekad, a teraz gdy fakty są twarde i niepodważalne, wystarczy oświadczenie kłamcy Pompeo i świat przytaknął. Dalej niszczmy gospodarkę i przemysł Wenezueli, bo przecież Maduro musi odejść… Jpr…… 😦

Juan José Rendon

06.05.2020 Juan José Rendon – wenezuelski strateg polityczny, szef komitetu Strategii tymczasowego Prezydenta Juana Guaido potwierdził podpisanie umowy z Jordanem Goudreau z Silvercorp. To Rendon był odpowiedzialny za znalezienie alternatywnego sposobu usunięcia prezydenta Maduro. „ ..zlecono mi analizę wszystkich możliwych scenariuszy ustania uzurpacji”. (Wypowiedz w TV) [Więc o jego zaangażowaniu znajdziecie w kolejnej części dt. umowy].

Juan José Rendon

Proszę również pamiętać, że kontrakt, do którego odwołuje się strateg, został ujawniony nieco ponad miesiąc temu przez byłego generała Clívera Alcala, który nie tylko miał go w ręku ale chciał go wprowadzić w życie! Nie dziwi mnie więc fakt, że owi wielcy stratedzy Guaido tj.  J.J. Rendon i jego zastępca Sergio Vergara rezygnują ze stanowisk w związku z aferą Operacji Gedeon i podpisanej przez nich umowy z firmą Silvercorp USA.

09.05.2020 Rozpoczął się proces (WIDEO) wobec pojmanych spiskowców. Obecnie 23 osobom, w tym 2 Amerykanom, którzy będą sądzeni w Wenezueli (zakaz ekstradycji) oskarżono o terroryzm, a także całą masę innych przestępstw! (Publikując artykuł służby złapały już prawie 50 osób bezpośrednio związanych z operacją).

Wenezuela wystawiła międzynarodowy list gończy za szefem Silvercorp USA  Jordanem Goodro, deputowanym z ekipy opozycjonisty Juana Guaido; Sergio Vergarą i konsultantem ds. politycznych z Miami Juanem Jose Rendonem, którzy zostali oskarżeni o organizację akcji.

Antonio Sequea

12.05.2020 – Zostają udostępnione zeznania Antonio Sequea – jednego z głównych przywódców operacji „Gedeon” o którym pisałem w Operacji Gedeon. I tak jak myślałem, jego zeznania są przełomowe.

Wg Sequea: 2 marca Jordan Goudreau, szef amerykańskiej firmy Silvercorp USA, spotkał się z Juanem Guaido w Białym Domu z prezydentem Trumpem, gdzie Goudreau został tam mianowany „ szefem operacji wojskowej ”.

Mieliśmy ciągłą komunikację (z Jordanem Goudreau). Był świadomy wszystkich postępów, doradzał nam w każdej wiadomości. Bez względu na sytuację, która skomplikowała się dla nas, szukał sposobu na jej rozwiązanie; on informował nas o wszystkich procedurach, które zamierzał wykonać rząd USA. (…) To stworzyło poczucie bezpieczeństwa, że ​​byliśmy chronieni i sugerowało że możemy mu zaufać, jego rządowi i jego szefowi, który jest prezydentem USA Donaldem Trumpem, który był świadomy tej procedury.

Podczas konferencji minister komunikacji i informacji, Jorge Rodríguez opierając się na zeznaniach Sequea i Jonathana Franco oraz wcześniejszych informacjach uzyskanych od innych pojmanych najemników nakreślił przebieg wydarzeń wraz z najważniejszymi osobami zaangażowanymi w spisek. (wideo) I tak…

Sequea potwierdził, że Iván Simonovis koordynował atak terrorystyczny z 3 maja. Simonovis jest byłym komisarzem skazanym na 30 lat więzienia za współudział w przeprowadzeniu zabójstw w przypadku śmierci protestujących podczas zamachu stanu z 11 kwietnia 2002 r. przeciwko ówczesnemu prezydentowi Hugo Chávezowi. Nielegalnie uciekł z aresztu domowego w dniu 16 maja 2019 r. Z zeznań wynika, że dotychczasowy dowódca całej operacji gen. Cliver Alcala (o którym wspominałem w części 2) został usunięty z funkcji w celu zastąpienia go nowym szefem – Iwanem Simonovisem! To dlatego nazwisko Clivera Alcali zostało dodane do listy oskarżeń przez Departament Sprawiedliwości USA co się mocno zdziwił.Sequea wyznał, że operację koordynowali: Juan Guaido, Jordan Goudreau, Ivan Simonovis, Clíver Alcalá Cordones i że agencje bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych są tego świadome. W związku z tym Simonovis kilkakrotnie kontaktował się z nim, aby poprosić o informacje o postępach w planach. Aby uwierzytelnić swoją funkcję pokazał mu swoje zdjęcie ze spotkania z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Zdjęcie powstało podczas spotkania 13 lutego, opublikowane przez zespół prasowy Guaido, w którym wyszczególniono, że spotkanie służyło „postępowi w realizacji kolejnych środków”, które zamierzali wykonać przeciwko rządowi Wenezueli.

Rodríguez podsumował, iż wychodzi na to, że „w marcu Biały Dom uruchomił akcję przeciwko Wenezueli. Spotkanie Donalda Trumpa i Juana Guaidó już się odbyło, spotkanie Ivána Duque i Trumpa też miało miejsce. ” Zauważył, że Iván Duque, prezydent Kolumbii z pewnością został poinformowany o operacji, która miała miejsce na terytorium Kolumbii, a Iván Simonovis ma zielone światło do koordynacji operacją. Należy także podkreślić, że prezydent Brazylii Jair Bolsonaro również odwiedził Trumpa w tych dniach i złożył wizytę w centrali SouthCom w stanie Floryda.

Antonio Sequea w swoim zeznaniu wspomina, że organizacja pozarządowa „Futuro Presente” służy jako fasada do pozyskiwania zasobów w celu obalenia rządów Maduro. Futuro Presente jest powiązane z People’s Will (Voluntad Popular) Juana Guaido i Leopoldo Lopéza a założone przez Yon Goicoechea i Juana Torresa. Otrzymała w sumie 500 tys. USD ze środków amerykańskiego USAID.  I to właśnie ta organizacja, w której ​​miał miejsce skandal z udziałem Rossany Barrery  i Kevina Rojas członków Voluntad Popular a wytypowanych przez Guaido w celu zarządzania finansami w sąsiednim kraju, sprzeniewierzyli pieniądze ze zbiórek pomocy humanitarnej (gównie z koncertu z 22 lutego Richarda Bransona w Cucuta na granicy z Wenezuelą), przekazując je przez Fundację Futuro Presente (oczywiście w niewielkim stopniu) na opłacenie „dezerterów i zdrajców” w tym sfinansowania obozów w Riohacha w Kolumbii, aby szkolić najemników, bo resztę przytulili dla siebie oczywiście. Ile tak właściwie? Koncert tego dupka Bransona zebrał ponoć 100 mln dolarów, o czym rozpisywały się media, ale  w sprawozdaniu finansowym wykazano… 2,5 mln więc nawet na pomocy można niezłe zarobić.

Sequea również powiedział, że tzw. „inwestorzy” przekazali kwotę 300 milionów USD byłemu już doradcy Guaido z Miami, Juanowi Jose Rendonowi, jednemu z sygnatariuszy umowy z firmą najemniczą Silvercorp USA na opłacenie całej operacji. Wśród tych inwestorów byli:  Urząd Kontroli Narkotykowej Stanów Zjednoczonych (DEA), firmy amerykańskie oraz niektórzy Wenezuelczycy, które później skorzystałyby z kontraktów państwowych na złoto, ropę i inne zasoby naturalne po wyeliminowaniu władz Wenezueli i sił zbrojnych.

Jedną osobą, która rzekomo obiecała wsparcie, był Roen Kraft, był jednym z tych, którzy spotykali się z wysłannikami opozycji w Miami i Waszyngtonie 2019 r. Kraft zaczął zbierać pieniądze wśród swojego grona znajomych z funduszy powierniczych na coś, co określił jako „prywatny zamach stanu” przeprowadzony przez Silvercorp.

Elkin Javier Lopez aka Doble Rueda

Elkin Javier Lopez, znany jako Doble Rueda

Sequea potwierdził również współpracę z kolumbijskim bossem narkotykowym Elkinem Javierem Lopezem, znanym również jako „Doble Rueda”. To był ten jegomość na wózku, który zapewnił całą logistykę dla zbrojnego nalotu. To on gościł przez 40 dni całą grupę najemników po przeniesieniu z Riohacha na półwysep La Guajira (Alta Guajira) w Kolumbii. I to właśnie z stąd 1 maja dwie łodzie wypłynęły w kierunku Wenezueli!  Sequea przy okazji wyjaśnił, że ​​kilka kilometrów od centrum operacyjnego Double Wheel znajduje się centrum amerykańskiego Urzędu Administracji ds. Kontroli Narkotyków (DEA), tylko około trzy lub cztery kilometry od granicy z Wenezuelą a Doble Rueda jest wolny jakby nigdy nic! (Ba….. 14 grudnia 2019 r. rząd Stanów Zjednoczonych, za pośrednictwem DEA, poprosił o ekstradycję Doble Rueda, co jest wprost absurdalne, zważywszy na fakt, że ich placówka znajduje się tuż pod haciendą owego jegomościa).

Wiceprezydent Rodríguez wyjaśnił, że kolumbijski prezydent Iván Duque i DEA stosowali szantaż wobec handlarzy narkotyków w celu skonsolidowania swoich planów wojennych wobec Wenezueli. „Powszechną praktyką jest, że Kolumbia i DEA chwytają handlarzy narkotyków w celu wyłudzenia pieniędzy, a następnie wykorzystują je do finansowania zabójstw, tak jak w przypadku handlarza narkotyków „Doble Rueda”, odpowiedzialnego za logistykę najemników w Alta Guajira”.

Tak więc Doble Rueda był odpowiedzialny za operację i wspieranie terrorystów przed realizacją planu po stronie kolumbijskiej, natomiast José Socorro Hernández zwany Pepero (przemytnik narkotykowy, który podczas zeznań przyznał się do współpracy z DEA i to on pierwszy wskazał Lopeza jako zaangażowanego w sprawę) miał zapewnić organizację logistyczną ataku już po stronie Wenezueli.

José Socorro Hernández zwany Pepero

Zaznaczam, obaj panowie: Doble Rueda i Pepero ścisłe współpracują z DEA! A to kolejny dowód, że DEA jest logistycznym wsparciem dla tego rodzaju operacji wojskowych. Najlepiej skwitował to Rodríguez:

Poziom hipokryzji w tak zwanej walce antynarkotykowej DEA i rządu kolumbijskiego jest jasny. Niesamowicie jest wskazać, że kraj, który produkuje najwięcej kokainy na świecie, wraz z krajem, który spożywa najwięcej kokainy, próbuje wskazać (winnego) Wenezuelę” (…) (wideo)

Aha, aby było jeszcze tego było mało jako ciekawostkę dodam, że Doble Rueda jest członkiem rodziny Marty González, żony Clívera Alcalá Cordonesa czyli dowódcy wenezuelskich wojskowych dezerterów, którzy współpracowali z Goudreau przy zamachu stanu. Czyli te powiązania to jakby jedna wielka rodzina.

Cliver Alcalá bieże ślub z Martą González

Wiadomo, że 13 maja 2012 r. Cliver Alcalá ożenił się z Martą González, siostrzenicą domniemanego handlarza narkotyków Hermágorem Gonzálezem, małżeństwem, które według niektórych w La Guajira byłoby zjednoczeniem dwóch karteli: La Guajira i Słońce ”- powiedziały media.

A no własnie. Kartel Słońca (Cartel of the Suns) to wenezuelska organizacja kierowany przez wysokich rangą członków sił zbrojnych Wenezueli, którzy biorą udział w międzynarodowym handlu narkotykami powstałym jeszcze za czasów Chaveza. To właśnie ta działalność została wykorzystana przez system prawny USA do wystawienia oskarżenia względem prezydenta Maduro i jego urzędników państwowych jako winnych prowadzenia kartelu i wysyłaniu kokainy do USA. Aha,  oczywiście oskarżenia odnośnie Maduro tyczą się również powiązaniami z grupami paramilitarnymi uznawanymi w kolumbii za organizacje terrorystyczne jak FARC. Ale to Alcalá np. w 2011 r. został ukarany przez USA za rzekome zaopatrywanie partyzantów FARC w Kolumbii w pociski ziemia-powietrze w zamian za kokainę. Również powyższe konotacje Alcali i Lopeza pokazują, że ślad narkotykowy jest nie tylko w opozycji do Maduro ale ściśle współpracuje z rządem Kolumbii, oraz amerykańskim DEA co jest całkowita hipokryzją w powstałych oskarżeniach! (o czym mówi wspomniany już JJ. Rendon)

Hernán Alemán

18.05.2020 minister komunikacji Jorge Rodríguez zaprezentował nowe dowody w sprawie. Ujawniono nagrania wskazujące bezpośrednie powiązania amerykańskiego dyplomaty Jamesa Story’ego, CIA i zastępcy partii Akcji Demokratycznej posła Hernána Alemána w operacji Gedeon!

Hernán Alemán

Hernán Alemán

James Story pełni rolę wirtualnego ambasadora Wenezueli w ambasadzie w Kolumbii. Jeszcze 7.05.2020 amerykański dyplomata zorganizował konferencję prasową, negując jakiekolwiek powiązania z wydarzeniami w Wenezueli. „Gdybyśmy byli zaangażowani w coś takiego, rezultat byłby zupełnie inny. Jesteśmy krajem, który znalazł Osamę Bin Ladena. Nie zrobilibyśmy takiej interwencji, ponieważ nie ma to sensu”. Ale chyba nie wiedział, że wywiad wenezuelski i ten ślad dobrze monitorował.

Hernán Alemán potwierdził, że:  a) był na spotkaniu w ambasadzie Jamesa Story’ego w Bogocie, gdzie rozmawiał z ludźmi z am. Departamentu Stanu i nawiązał bezpośrednio kontakt z osobą z CIA nt. obalenia Maduro i operacji Gedeon. „Byłem tu we wtorek na spotkaniu ze wszystkimi dandysami, tutaj w domu ambasadora, wznieśli toast. Rozmawiałem nawet z facetem z CIA, kazali mu ze mną rozmawiać. Ale wszyscy ci ludzie reprezentują Departament Stanu USA, kierują się tym samym dyskursem, tym samym podejściem. (…) Budujemy to wszystko krok po kroku – powiedział Alemán. To CIA przekazała mu dostosowane do rozwoju wydarzeń szczegóły tzw. operacji Gideon. b) utrzymywał kontakty z Cliverem Alcala podzielając planowany zamach. Odwiedził nawet obozy szkoleniowe najemników w Riohacha w północnej Kolumbii. Potwierdził też, że widział uzbrojonych pracowników w mundurach z flagą USA i wiedział, że żołnierze amerykańscy mieli przybyć do Kolumbii.

Alemán w wywiadzie dla Infobae potwierdza upublicznione przez rząd jego nagrania telefoniczne z Alcalą i niezidentyfikowanym biznesmenem z Kolumbii. Uważa się za prawdziwego patriotę i tylko zamach a wręcz użycie siły jest potrzebne do obalenia rządu Wenezueli! I mówi to otwarcie.

Opracowaliśmy plan uwolnienia Wenezueli od handlu narkotykami . Gromadzimy wielu patriotycznych żołnierzy. Nie zgromadziliśmy więcej wojska, ponieważ warunki ekonomiczne nie dały nam możliwości utrzymania większej liczby obozów. Mieliśmy jeden cel, tylko jeden, jak można usłyszeć z tych nagrań. Jedynym celem było przywrócenie konstytucyjności, ponieważ dochodzi do uzurpacji władzy. Kraj umiera z rąk przestępców”  (…) Bronię Jordana Goudreau, ponieważ we wszystkich rozmowach, które z nim przeprowadziłem, wykazywał większe patriotyczne zaangażowanie niż wielu z tych, którzy dziś wydają się być powiernikami reżimu”. – powiedział Alemán.

W rozmowie telefonicznej z Noticiero Digital Alemán zapewnił, że operacja nigdy nie otrzymała finansowania od Juana José Rendóna i że to generał Alcalá wraz z nim szukał środków na utrzymanie obozów. Powiedział, że mieli 4 obozy (jeden Santa Maria) i 150 żołnierzy. Wszyscy byli Wenezuelczykami. W sprawie Operacji Gedeon ktoś zdradził, czego wynikiem było usunięcie gen. Alcala. Dowódcą, który przejął pieczę nad operacją został kapitan GNB, Antonio Sequea.

Ostatecznie Alemán stwierdził, że ani rząd USA, ani kolumbijski nie byli zaangażowani w spisek o obalenie Maduro. Próbował też kilkakrotnie porozmawiać z Guaido na temat planu, ale lider opozycji miał okazać niewielkie zainteresowanie.

Podsumowując. Zeznania pojmanych oraz ujawnianie coraz to nowych wątków w sprawie potwierdza zaangażowanie wsp. Operacji Gedeon nie tylko Pana Guaido lidera opozycji będącego pacynką Waszyngtonu, ale samego Białego Domu z pośrednictwem ambasadora Jamesa Story’ego, władz Kolumbii, karteli narkotykowych współpracujących z amerykańską DEA oraz dezerterów z Armii wenezuelskiej.

No i tym razem nie udało się dodać wątku o samej umowie. Ale na pocieszenie dodam, że mam już ten temat napisany więc dodam go na dniach.

Ripsonar