Zdaję sobie sprawę, iż ludzkie oko potrafi robić figle z widzianych rzeczy i często to co widzimy, albo wydaje nam się, że „to” widzimy jest z goła czymś innym. Na pewno w wielu poniższych sytuacjiach i wydarzeniach tak własnie będzie. Uważam jednak, iż może mieć miejsce sytuacjaa, w której nasza logika i wiedza może zawieść – Ripsonar

Poniżej materiał wideo  z 1938 r. film, na którym widać kobietę przechadzającą się z uśmiechem na twarzy, trzymającą w ręku tajemniczy przedmiot. W innym kadrze ta sama młoda pani przykłada ten rekwizyt do ucha, wyglądając tak, jakby rozmawiała przez telefon.

w czasie

Pewnym wyjaśnieniem mógłby być też jeden z głosów, który pojawił się w dyskusji pod filmem w serwisie YouTube. Internauta stwierdził, że widoczna na filmie kobieta to jego babcia, Gertrude Jones, która była jedną z osób, która testowała mobilne rozwiązania telekomunikacyjne. Miał to być przedwojenny prototyp urządzenia bezprzewodowego, który wyprodukowała fabryka w Leominster, w stanie Massachusetts.

„Miała wtedy 17 lat. Pytałem ją o to nagranie i ona pamięta to całkiem dobrze. Oni testowali w fabryce telefony bezprzewodowe. Gertrude i pięć innych kobiet dostały te telefony, by testować je przez tydzień” – wyznał internauta Planetcheck. (źródło)

youtube logo Time Travelers in 1928 and 1938 film caught talking on a cell phone

Film Charliego Chaplina z 1928

W 2010 r. prawdziwym hitem okazało się odkrycie dokonane na starym, promocyjnym filmie Charliego Chaplina z 1928 r. (Odkrył to w 2009 roku George Clarke, ale dopiero po roku w 10.2010 upublicznił to w Internecie – przyp.aut.) Zdaniem obserwatorów, wyraźnie było na nim widać kobietę, która trzyma w ręku telefon komórkowy. Nagranie znalazło się w dodatkowych, archiwalnych materiałach, towarzyszących filmowi i przedstawia damę, która zmierza na premierę filmu Chaplina do kina. Trzyma ona przy uchu rękę i mówi, choć nikogo przy niej nie ma.

w czasie 1

Ten krótki film przedstawia fragment wideo z „za kulisami – Charlie Chaplin ‘The Circus’”.(Attending the premiere at Manns Chinese Theatre in Hollywood, CA )- Uczestnicząc na premierze na Manns Chinese Theatre w Hollywood, CA) Scena przedstawia ubraną na czarno kobietę w kapeluszu który przesłania większą część jej twarzy oraz z czymś co może przypominać jedynie telefon komórkowy, rozmawia chociaż idzie sama.

Hipotezy:

* kawał, koleś/baba rozmawia przez telefon z urwanym kablemw czasie 2

* boli ją ząb i się leczy

* rozmwia przez komórke tamtych czasów, ale przypominam, że pierwsza krótkofalówka ma powstać dopiero w 1933 r. a więc dopiero za 5 lat przez firmę z Motoroli, jak to zauważa Shortez z Paranormalne.pl [okazuje się, iż Siemens opatentował przenosny telefon już w 1924 !.[1]

w czasie 3* rozmawia przez krótkofalówke

* to po prostu aparat słuchowy.( Specjaliści od archiwów pracujący na uniwersytecie w Waszyngtonie uznali, że przedmiot, który kobieta trzyma w ręku, i przez który wydaje się, że rozmawia, to prototypowy, bardzo prosty aparat słuchowy).

Jak jestśsmy przy telefonach: 

To artykuł, który ukazał się w New York World, 29 kwietnia 1906. Znalazłem go podczas badania książki o Jamesie E. Kellym (pt. „Powiedz mi, Lincoln„). Kelly przyjaźnił się z Charlesem E. Aldenem, który wymyślił „Telefon kieszeni kamizelki.” Wyobrażał sobie nowoczesny telefon komórkowy w 1906 roku – 104 lat temu!

vest-pocket

youtube logo Man Invents Pocket Telephone in 1906. Inventor/Visionary predicts future over 100 years ago.

w czasie 8

youtube logo Time Traveller Caught In 1937

Mozaika w rosyjskim metrze

Zdjęcie pochodzi ze stacji metra w Moskwie tj:  „Kievskaia” gdzie można wyraźnie zauważyć, że zamach stanu komunistów było tak skuteczne, dzięki pomocy z podróżnikami w czasie, który przybył z przyszłości wyposażony w urządzenia jak pm3/ipod? telefon komórkowy!? Samą stację tą wybudowano w 1954 roku, więc jest, nad czym sie zastanawiać. (no chyba że się zamierzał golić, albo pudrować:))

w czasie 4

Hakan Nordkvist

Norweg Hakan tak to opisuje:

 „Na podłodze była woda, pomyślałem ‚O nie!’. Pod zlewem musiała rura pęknąć. Wziąłem więc moje narzędzia, aby tą rurę naprawić, nie mogłem jej jednak dosięgnąć, bo była za daleko. Więc wpełzywałem dalej i dalej. Pod koniec pojawiło się światło, a ja wstałem. Wtedy zobaczyłem samego siebie jako starszego człowieka, może koło siedemdziesiątki. Na szczęście, pomyślałem wtedy, że nikt mi może nie uwierzyć – wziąłem więc mój telefon komórkowy i mogłem wszystko dzięki niemu sfilmować. Staliśmy więc i rozmawialiśmy, to było miłe uczucie, naprawdę wspaniałe uczucie”.

w czasie 5

youtube logo The Time Traveller

John Titor

John Titor jest to osoba podająca się za podróżnika w czasie, rzekomo urodzona w 1998 roku, która przybyła do współczesności (w roku 2000) z przyszłości (roku 2036) jako 38-latek.

2.11. 2000 w Internecie na pewnym forum internetowym zaczęły pojawiać się posty od osoby, która nazwała się „TimeTravel_0” (Czasopodróżnik_0), później przedstawiała się jako John Titor i twierdziła, że przybyła w wehikule czasu z 2036 roku. Po jakimś czasie John Titor zaczął wysyłać zdjęcia, które rzekomo przedstawiały wehikuł czasu. John Titor na łamach forum pisał na temat czasów, z których rzekomo przybywa, odpowiadał również na pytania innych użytkowników forum. W swoich postach pisał głównie o tym, jak żyją ludzie w 2036 roku oraz o III wojnie światowej, która według niego rozpoczęła się w 2015 roku.
24.03. 2001 Titor ogłosił, że wraca do swoich czasów. Po tym czasie nie pojawił już się żaden post od niego. Jak do tej pory nie udało się zidentyfikować kim jest faktycznie osoba (osoby/instytucje) podająca się jako John Titor.

Tak wyglądała ponoc jego maszyna czasu. Czy rzeczywistość czy fan Powrót do przyszłości?

Tak wyglądała ponoc jego maszyna czasu. Czy rzeczywistość czy fan Powrót do przyszłości?

Streszczenie świata przedstawionego przez Titora (które miały miejsce do roku 2036). Więcej TU

* Druga wojna secesyjna, mająca rozpocząć się od 2004 do 2008 i trwać do 2015.
* W 2012 nastąpi wydarzenie podobne do przejścia przez Morze Czerwone Mojżesza w ucieczce przed niewolą egipską.
* Trzecia wojna światowa rozpoczęta w 2015, zakończona przez Rosję, która zbombardowała amerykańskie, europejskie i chińskie miasta.
o Przed tym wydarzeniem (nazywanym „N-Day”) Chiny wymuszają przyłączenie do swojego terytorium Japonii, Korei i Tajwanu.
o Do użytku wchodzą broń chemiczna i biologiczna.
o Australia odpiera chińską inwazję.
o Wojna zabija 3 miliardy ludzi.
* Wydarzenia powojenne
o Środowiska ocalałych zbierają się i kształcą w bibliotekach i na uniwersytetach.
o Stany Zjednoczone dzielą się na pięć regionów według różnych czynników i celów militarnych.
o Konstytucja Stanów Zjednoczonych zostaje zmieniona.
+ Prezydent jest wybierany oddzielnie dla każdego regionu.
+ Wiceprezydent jest wybierany w osobnych wyborach.
+ Stolica Stanów zostaje przeniesiona do miasta Omaha w Nebrasce.
* Życie w 2036:
o Społeczeństwo
+ Służba wojskowa odgrywa dużą rolę w codziennym życiu.
+ Kara śmierci wciąż jest wykonywana.
+ Teksas jest zhiszpanizowany.
o Religia i przekonania
+ Religia odgrywa główną rolę w codziennym życiu.
+ Dekalog przyjmuje oryginalną formę.
o Technologie
+ Bezprzewodowa sieć jest upowszechniona.
+ Telewizja i telefonia są obsługiwane przez Internet.
+ Książki i podobne media są rozpowszechnianie przez Internet i drukowane na lokalnych hubach.
+ Microsoft i Yahoo! już nie istnieją. Napster wciąż rozprowadza muzykę przez sieć.
+ Elektryczność nie jest dostarczana na długie dystanse. W użyciu są odnawialne źródła energii, głównie energia słoneczna.
o Środowisko
+ Środowisko silnie skażone jest promieniowaniem. Największym problemem jest brak wody pitnej.
+ Globalne ocieplenie ma mały wpływ. Temperatura jest właściwie taka sama.
o Zdrowie
+ Współczynnik urodzeń jest wiele niższy z powodu komplikacji porodowych i śmierci płodowych.
+ Największymi problemami zdrowotnymi są choroby wściekłych krów i vCJD.
+ Nastąpił pewien postęp, jeżeli chodzi o walkę z rakiem, ale dalej nie wynaleziono lekarstwa na AIDS.

Pan Pokrowski

Taisa Iwanowa N. – nauczycielka matematyki (tyle o niej wiadomo) Opowiada ona jednak zdarzenia, które dotyczą bezpośrednio, jej już nieżyjącego ojca.

1946 służył on w bezpiece – Referacie Spraw Wewnętrznych, w mieście Sobinka we Władimirskiej Obłasti. Pewnego razu na jego posterunek milicja odstawiła człowieka

wyglądającego dziwnie, w poroździeranej odzieży i z rozbitą głową. Był w stanie bliskim szoku, nieprzytomnie rozglądał się dookoła

Opróżniono kieszenie zatrzymanego, ponieważ należało sporządzić protokół zatrzymania.

Znaleziono w nich
– wieczne pióro zagranicznej produkcji
– zapalniczkę w metalowym futerale
– paczkę zagranicznych papierosów marki Newport
Te przedmioty i ich „zagraniczne” pochodzenie już same w sobie budziły ogromne podejrzenia w czasach głębokiego komunizmu. Znalazła się jednak rzecz, która wprawiła wszystkich w zdumienie.
Dowód tożsamości siedzącego na komisariacie człowieka. Ojciec Taisy opisał go dość dokładnie
– pokryty celuloidem
– wydany w dwóch językach: rosyjskim i angielskim
– tekst: Strefa ścisłej odpowiedzialności dowództwa NATO. Norweska strefa okupacyjna
– dowód tożsamości: Pokrowski. Dat ur. 1.03.1972r miejsce Murmańsk.
– Wydane dnia…. 2008 roku przez komendanturę miasta Murmańsk. Ważne
do dnia….. 2009 roku.

Dla oglądających ten dokument szokujące były nie tylko daty, ale także fotografia a raczej to że była kolorowa. Te wszystkie fakty prowadziły do jednego wniosku – ten człowiek jest na pewno szpiegiem. Dlatego też niezwłocznie skontaktowano się z
władimirskim oddziałem Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego. Skąd szybko przybyli czekiści i zabrali Pokrowskiego do Moskwy. Po 3 dniach pojawili się ponownie na komisariacie – kazali podpisać dokumenty o zachowaniu tajemnicy dotyczącej całego zdarzenia. Ojciec Taisy podpisał ale nie zapomniał, choć nigdy już nie usłyszał o Pokrowskim, jednak pewne zdarzenia na przestrzeni wielu lat przypominały mu o nim. Pierwszy raz naprawdę mocno się chyba przeraził – kiedy w 1949r ogłoszono powstanie wojskowego paktu NATO. Wtedy zrozumiał, co widział na dokumencie który trzymał w ręku w 1946 roku. Później wspomnienia powróciły w 1980 roku, kiedy to w ZSRR pojawiły się w sprzedaży papierosy Newport. Ich obecność na rynku Związku Radzieckiego była dość krótka – spowodowana jedynie Olimpiadą w Moskwie, ale przyczyniła się do decyzji aby opowiedzieć wszystko swojej córce Taisie. Wymógł tylko na niej obietnicę, że nie wyjawi tego nikomu póki on żyje. Taisa opowiadając całą historię Piestowowi wyraziła nadzieję, że może kiedyś uda się zajrzeć do archiwów KGB i przeczytać dokumenty na temat wydarzenia. Wielokrotnie opowiadałam o swoich dziwnych przygodach, związanych z przeskokiem w inny czas i znów do naszego, był okres w moim życiu, gdy zdarzyło się to nawet kilkakrotnie. Było to przejście o krótki okres czasu, gdzieś dwóch,lub trzech lat, ale też dłuższe podróże o lat, zaraz muszę policzyć, 2004- 1978=26,ale też 23, z tego wynika, że nie było w tym żadnego porządku. (…)

Nie umiałam zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi, dlaczego moje pieniądze wzbudzały tyle emocji, ja chciałam tylko dojechać do jednego miasta, a każdy wie jak to wyglądało w latach 70- tych. Muszę też wskazać jedną ważną, wydaje się rzecz,tj. związek mnie w danej chwili ze mną w innym czasie, tak że nie umiem, nawet teraz rozwiązać niektórych sytuacji, na tyle dokładnie by stwierdzić jednoznacznie , czy ja w tamtej chwili przeniosłam się do przyszłości, czy to przyszłość przywędrowała do mnie. Prosze zrozumieć moje, wydaje się niezbyt jasne wypowiedzi, po pierwsze nie mam zbyt wiele czasu, tak jak i Wy by wymyślać piękny komentarz, po drugie spisałam to już, jak najbardziej dokładnie umiałam i zajęło mnóstwo stron, tak że po prostu, tu nie umiem pomieścić aż takich opisów i wyjaśnień. To naprawde się wydarza, tylko w to uwierzcie. dopiero mieli się narodzić. Przemieszczałam się „pięknym autobusem”( pewnie jakaś wycieczka- pomyślałam, ale skoro inni ludzie wsiadają z przystanku?)), za kierownicą zasiadał bardzo niesympatyczny kierowca, który skasował moją kilkanaście lat powstały, inne budynki, których we właściwym czasie nie było…

Andrew Carlssin

W 2003 roku miała miejsce niesamowita i bezprecedensowa historia w dziejach giełdy nowojorskiej. Pewien 44 latek Andrew Carlssinbustedtt inwestując 800 dolarów wygrał sumę 35 milionów dolarów w bardzo krótkim czasie. Jak to możliwe? Oto jego historia:

Agenci federalni aresztowali inwestora, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy odniósł na Wall Street spore sukcesy pomnażając swój majątek z 800 dolarów do 350 mln dolarów. Aresztowany inwestor twierdzi, że jest podróżnikiem w czasie i przybył z roku 2256, urzędnicy SEC uważają, że ma dostęp do tajnych informacji.

Jeden z prowadzących śledztwo mówi:

„Nie wierzymy w jego historyjkę – albo jest szalony, albo to patologiczny kłamca. Pozostaje jednak faktem, że zaczynając od 800 dolarów w ciągu zaledwie dwóch tygodni zarobił 350 milionów dolarów. (przeprowadził 126 bardzo ryzykownych transakcji i każda przyniosła mu niesamowite zyski). (…) Jedyną rzeczą jaka to tłumaczy, to nielegalny dostęp do informacji wewnętrznych. Będzie siedział w więzieniu dopóki nie zgodzi się zdradzić swoich źródeł”. (Jedynym logicznym wyjaśnieniem dla SEC jest tzw. insider-trading (wykorzystywanie tajnych informacji, który jest zabronionye, a więc ścigane z mocy ich prawa, prowadzone na rzecz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych Security Exchange Comission – SEC).

Źródła dodają:

„Jeżeli jakaś firma planuje fuzję lub dokonała przełomowego odkrycia w zakresie technologii to musi to zostać zachowane w tajemnicy. Tymczasem pan Carlssin w jakiś sposób o tym wiedział”. Tymczasem podczas przesłuchania Carlssin oświadczył, że przybył w wehikule czasu z oddalonej o 200 lat przyszłości, w której nasze czasy znane są jako okres najgorszych inwestycji giełdowych, kiedy to każdy posiadający kilka dolarów za które kupi akcje może zrobić fortunę”. http://info.onet.pl/685777,69,1,0,120,686,item.html

Zatrzymany inwestor twierdzi, że jest podróżnikiem w czasie (przybył z 2256 roku) i stąd wiedział, w jakie spółki inwestować.

Carlssin miał powiedzieć:

„To była dla mnie zbyt wielka pokusa. Chciałem to zrobić tak, żeby wyglądało naturalnie, no wiecie stracić trochę tu i tam, tak żeby nie było zbyt idealnie. Ale nie udało się”.

W zamian za pozwolenie na powrót do swojego „wehikułu czasu” aresztowany zaproponował ujawnienie „historycznych faktów”, np. gdzie ukrywa się Osama Bin Laden i jakie jest lekarstwo na AIDS. Odmówił jednak ujawnienia lokacji wehikułu i wyjaśnienia jak działa z obawy, że technologia mogłaby „trafić w niepowołane ręce”. Prowadzący śledztwo są absolutnie przekonani, że „podróżnik w czasie” kłamie. Źródła przyznają jednak: „Nie udało się znaleźć jakichkolwiek danych o Andrew Carlssinie pochodzących wcześniej niż z grudnia 2002 roku”. (źródło)

Andrew Carlssin

Zegarek z przded 400 lat

Archeolodzy chińscy znaleźli w 400-letnim grobowcu pierścień ze szwajcarskim zegarkiem.

2008 – w  jednym z chińskich grobowców, podczas zdejmowania warstw gleby okrywających trumnę z okresu dynastii Ming, grupa archeologów odkryła obiekt, który do złudzenia przypominał ceramiczną replikę szwajcarskiego zegarka. Ustawiony był na godzinę 10:06. Skąd taki przedmiot wziął się w sarkofagu, który pochodził sprzed kilkuset lat?

asdsdfg

Skoczek na zdjęciu z 1941 r?

ABYC0001007b

Ciekawie to przeanalizował @Existenz z paranormalne.pl

1. Zdjęcia pochodzi z muzeum w Bralorne. Tym tropem zaczełem uważnie oglądać inne zdjęcia z albumu wspomnień tego kanadyjskiego miasteczka. Znalazłem tam fotkę zespołu hokejowego. Jeden z panów jest niezwykle podobny do naszego „podróżnika” (za wyjątkiem tego, że jest on na znajomym nam zdjęciu nieco chudszy, ale to mogę wytłumaczyć tym, że podane przezemnie zdjęcie zrobione jest 4 lata przed wspomnianym przez Was w tym temacie).
2. Literka M na ubraniu MOŻE być logiem drużyny Montreal Maroons, która w latach 1924-1938 grałą w NHL ( potwierdza to punkt 1 , że podróżnik to hokeista lub amator hokeja)
3. Okulary również nie są niczym nadzwyczajnym, dla mnie to żaden dowód.
4. Co do obojętności ludzi, to możliwe że człowiek ten mieszkał tam na tyle długo, że zdążył przyzwyczaić do swojego nieco ekstrawaganckiego wyglądu.

Moja teoria ma również minusy:
1. Jak wykonano nadruk na koszulce ?
2. Czy aparat, który trzyma w ręku to naprawde aparat z tamtych czasów ?

Wg:http://forgetomori.c…n-museum-photo/ czytamy:

Jak zauważyli członkowie ATS, pomimo nowoczesnego wyglądu, ubiór tego pana oraz okulary i aparat mogą być znalezione w latach 40-tych. […] Ubiór może być także znaleziony 70 lat wcześniej. Będąc przyzwyczajonym do obecnej mody, patrząc na tego człowieka zakładamy, że nosi on nadrukowany T-shirt, coś co faktycznie mogło nie zgadzać się z miejscem (lub czasem). Ale jeśli przyjrzymy się dokładnie, możemy zobaczyć, iż tak naprawdę nosi on sweter. Swetry z obramowanymi emblematami nie były nieznane w latach 40-tych – można je znaleźć również na innych zdjęciach muzealnych. Sweter wydaje się być dziergany ręcznie, z guzikami z przodu. Coś takiego było dostępne, jeżeli być może miało się miłą babcię. Wreszcie, mimo wielu komentarzy na temat soczewek aparatu będącego zbyt dużym jak na tamte czasy, zbyt kompaktowego, wygląda to jak model Kodak Folding Pocket, dostępny od początku XX wieku.

VonHelton

Twierdzi on, że był w 1857 roku w Anglii, w 1916 we Francji i w 1945 roku w Niemczech. Potwierdzeniem tej teorii miały być konkretne zdjęcia dokumentujące każdy z tych okresów.

VonHelton-e1345764902839

Pasko Kuzman

Podróż miały mu umożliwiać noszone przez niego na ręce zegarki.

w czasie 7

 

 

Experts believe the find in the Altai Mountains dates to 1,500 years ago and appears to be the first complete Turkic burial in Central Asia.…

experts-believe-the-find-in-the-altai-mountains-dates-to-1500-years-ago-and-appears-to-be-the-first-complete-turkic-burial-in-central-asia

 

 

Patrz też:

Ripsonar

——————————————————————

[1] http://hearing.siemens.com/sg/10-about-us/01-our-history/milestones.jsp?year=1924