Nowe dochodzenie bułgarskiej dziennikarki Dilyana Gaitanjieva *, oraz uzyskanie cennych dokumentów pokazują, w jaki sposób broń wyprodukowana w Serbii została zakupiona przez Stany Zjednoczone, a następnie dostarczona bojownikom ISIS w Jemenie.
    Dilyana niedawno otrzymała anonimowe dokumenty od serbskiej państwowej firmy zbrojeniowej Krusik i Jugoimport SDPR, w tym e-maile, notatki wewnętrzne, umowy, zdjęcia, harmonogramy dostaw i listy przewozowe z numerami broni i ich klientów. Wśród tych dokumentów otrzymała też zeskanowane paszporty sprzedawców broni i urzędników rządowych ze Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ciągu ostatnich trzech lat uczestniczyli w przemycie co najmniej 3 milionów jednostek serbskiej broni (pocisków moździerzowych i innego typu) do Jemenu i Syrii.

  W dniu 27 lipca 2019 r. grupa państwa islamskiego (ISIS) opublikowała film propagandowy przedstawiający jej oddział w Jemenie. Film pokazuje barbarzyńskie sceny zbrodni, w tym szokujące sceny ścięć ludzi przetrzymywanych w niewoli przez Państwo Islamskie w Jemenie. Jedna 5-sekundowa ramka pokazuje broń zakupioną przez rząd USA w rękach terrorystów. 

Śledząc ilość tej serbskiej broni, była w stanie zidentyfikować i wyśledzić pociski moździerzowe w rękach terrorystów z Państwa Islamskiego w Jemenie od ich nabywcy, (po dostawców) czyli rząd USA. Dokumenty ujawniają największe kłamstwo w polityce zagranicznej USA – oficjalnie zwalczają terroryzm a potajemnie go wspierają o czym w mediach alternatywnych mówi się od dawna!


Broń z Serbii trafiła pierw do Afganistanu poprzez transport lotniczy tj. przez Jedwabny Szlak przy użyciu specjalnego wojskowego znaku wywoławczego NAG. NAG – to wojskowy sygnał wywoławczy nadany przez NATO dla operacji wsparcia dla Afganistanu. Mowa o misji. „Zdecydowane wsparcie (Resolute Support)  czyli kierowanym przez NATO (od 2015 r.) program doradzania i wspierania misji w Afganistanie, co oznacza, że ​​broń została objęta tym programem.  [jest to najefektywniejszy kamuflaż niejawnego przemytu broni dla organizacji terrorystycznych, które zbroi USA.) Tam też trafiła również broń z Bułgarii (np. karabin AR-SF). Z stamtąd – z Kabulu, gdzie zlokalizowana jest baza przeładunkowa redystrybucyjna (w której zaangażowane jest też prywatne siły najemne  Blackwater – obecnie zwani jako Academi) a broń jest rozsyłany dalej we właściwe miejsca docelowe.
Silk Way Airlines, której rząd USA zlecił transport broni z Serbii i Bułgarii, jest państwową spółką w Azerbejdżanie. Notatki dyplomatyczne, które zostały dziennikarce przekazane w 2017 r. wykazały, że linie lotnicze Silk Way wykonały 350 lotów dyplomatycznych z bronią dla terrorystów w Syrii, Afganistanie, Jemenie i Afryce. Loty były czarterowane przez Pentagon, Arabię ​​Saudyjską i ZEA. Broń została przemycona do Baku, do bazy Incirlik, bazy Prince Sultan itp., gdzie samolot zatrzymał się na lądowanie techniczne, po czym nadal był rozładowywany do miejsca docelowego.
Nowe wyciekające dokumenty dowodzą, że ten międzynarodowy łańcuch dostaw broni nigdy nie zakończył swojej pracy i istnieje do dziś.
O co toczy się gra w Jemenie? Wojna w Jemenie jest pośrednią wojną o kontrolę nad jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. Według ONZ doprowadziło to do najgorszego kryzysu humanitarnego na świecie, kiedy około 24 milionów ludzi (około 80% ludności) potrzebuje pilnej ochrony i pomocy. Obejmuje to dwa miliony dzieci poniżej piątego roku życia, które umierają z głodu. To wojna między Iranem, z jednej strony, a Stanami Zjednoczonymi, Arabią Saudyjską i ZEA, z drugiej strony. Państwo islamskie odgrywa jednak również ważną rolę w tym konflikcie zbrojnym. Grupa terrorystyczna w Jemenie walczy głównie przeciwko wspieranym przez Iran rebeliantom husyckim, którzy kontrolują Jemen Północny. (Huti)

Pentagon rozmieścił siły specjalne USA w Jemenie. Jak na ironię, w Jemenie terroryści USA i Państwa Islamskiego (jak i pro saudyjskie grupy pokazane na zdjęciu) mają wspólnego wroga – wspieranych przez Iran rebeliantów Huti, którzy kontrolują północ kraju (zdjęcie: media społecznościowe)

Artykuł: Islamic State weapons in Yemen traced back to US Government: Serbia files (part 1), [armswatch.com], autor: Dilyana Gaytandzhieva, z dn. 2.09.2019
Tłumaczenie: Ripsonar News

* Dilyana Gaytandzhieva – to bułgarska dziennikarka śledcza, korespondentka z Bliskiego Wschodu i założycielka Arms Watch. W ciągu ostatnich dwóch lat opublikowała serię ujawniających raportów na temat dostaw broni dla terrorystów w Syrii i Iraku. Jej obecne prace koncentrują się na dokumentowaniu zbrodni wojennych i eksportu nielegalnej broni do stref wojennych na całym świecie.
Reklama